Місто Красноград - адміністративний центр Красноградської територіальної громади та Красноградського району

Кривенко Світлана Миколаївна – голова

Єніна Катерина Яківна – секретар

Адреса:  вул.Бєльовська, 94, м. Красноград, Харківської області 63304

Телефон:   (05744) 73207; (05744) 70264; (05744) 71499

Електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Офіційний веб-сайт міської ради: krasnograd-rada.gov.ua

 

СИМВОЛІКА МІСТА КРАСНОГРАД 

КРАСНОГРАДСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

         Герб міста Красноград розроблено Скринником Василем Васильовичем та затверджено рішенням виконавчого комітету Красноградської міської Ради народних депутатів № 524 від 14.08.1981 року.

На підставі листа Комісії державних нагород та геральдики від 25.05.2017 року          № 19-84/95, символіку міста Красноград як адміністративного центру Красноградської територіальної громади, до затвердження символіки територіальної громади, може бути використано у якості територіальної символіки Красноградської територіальної громади без прийняття додаткових рішень міською радою


krmr g

ОПИС ГЕРБА

Герб міста Красноград  має форму французького щита. Щит герба розділено золотими стрічками на  частини, з використанням трьох кольорів: зеленого, червоного, білого (срібного), де розташовані зображення:

у білому полі – напис золотими літерами «КРАСНОГРАД» та  блакитне полум’я;

поля червоного та зеленого кольорів, які  разом із золотими стрічками створюють стилізоване зображення колоса злакової рослини.

 

 

 

СИМВОЛІКА ГЕРБА

Стилізоване зображення злакового колосу- є ознакою сільськогосподарської направленості діяльності мешканців сучасної території міста Красноград з давніх часів.

Зображення блакитного (синього) полум’я – символізує газовидобувну промисловість, як основне джерело економічного розвитку міста Краснограда і добробуту його жителів.

 

ПРАПОР МІСТА КРАСНОГРАД

Прапор міста Красноград розроблено авторським колективом у складі: Скринник Наталії Василівни і Єніної Катерини Яківни та затверджено рішенням Красноградської міської ради № 183 від 12.09.2006 року

krmr p

 

ОПИС ПРАПОРА

Прапор міста Красноград являє собою полотнище зеленого кольору із співвідношенням сторін 2:3. У центрі прапора розташовано стилізоване зображення Бєльовської фортеці в якому розміщено герб міста. Прапор створено з урахуванням історичної традиції.

СИМВОЛІКА ПРАПОРА

Загальна композиція прапора гармонує з геральдичним рішенням побудови герба, а кольорові гами прапора відповідають  з гербовим барвам.

 

СИМВОЛІКА КОЛЬОРІВ

золотий (жовтий) – ознака - багатства, добробуту, сили, верховенства;

білий (срібло) – ознака чистоти, непорочності;

зелений – ознака достатку, волі, надії, радості;

червоний – ознака великодушності, мужності, відваги, сміливості;

синій (блакитний) – ознака вірності, чесності, бездоганності.

Піщанський старостинський округ Красноградської територіальної громади

Рак Наталія Миронівна – староста

Адреса: вул. Центральна, с. Піщанка, Красноградського району 63332

Телефон: (05744) 5 11 79

                 (05744) 5 21 18 

СИМВОЛІКА СЕЛА ПІЩАНКА ТА ПІЩАНСЬКОГО СТАРОСТИНСЬКОГО ОКРУГУ КРАСНОГРАДСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

Символіку села Піщанка розроблено Фроловим Костянтином Михайловичем і затверджено рішенням XXXV Піщанської сільської ради від 16.04.2009 року.

   

ОПИС ГЕРБА

Герб села Піщанка, відповідно до сучасних вимог, має форму іспанського щита, який вписано у золотий декоративний картуш, що увінчаний золотою короною із злакових колосів. Щит герба розділено білою роздвоєною стрічкою на 3 частини, з використанням 3 кольорів: зеленого, червоного та синього, де розташовані зображення:

  • у 1-ому зеленому полі – стилізоване золоте зображення звонарні православної церкви;
  • у 2-ому синьому полі – перехрестя татарської шаблі та козацької піки з гроною винограду із 6 срібними зірками;
  • у 3-ому червоному полі – золоте зображення колосів пшениці із 6 срібними зірками;

В нижній частині картушу розміщено стрічку синього кольору з написом срібними літерами «село Піщанка Красноградського району», а також напис срібними літерами «1731».  Герб  села  Піщанка  відповідно до рішення Красноградської міської ради є гербом Піщанського старостинського округу.

Герб  села Піщанка, відповідно до рішення Красноградської міської ради є гербом Піщанського старостинського округу.

герб Пiщанка

СИМВОЛІКА ГЕРБА

Біла роздвоєна хвиляста стрічкащо поділяє гербовий щит на 3 частинисимволізує річку Піщану, яка, нажаль, в наш час втратила своє функціональне значення. У 1731 році, при будівництві Бєльовської фортеці, з обох берегів річки будували свої домівки козаки і селяни, які отримали „вільності”.

Золоте зображення звонарні православної церкви символізує духовне багатство населення села Піщанка, відображає факт будівництва Свято Миколаївського Храму на теренах СРСР, під час жорстокої політики радянського уряду відносно релігії.

Зображення перехрестя татарської шаблі та козацької піки з гроною винограду – є елементом герба Донецького пікінерського полку. З 1764 року по 1796 рік село Піщанка входило до складу полку.

Золоте зображення колосів пшениці - є ознакою сільськогосподарської направленості Піщанського старостинського округу з давніх часів.

Зображення 12 срібних зірок відображає факт входження земель Піщанської сільської ради до території Запорізької Січі, та існування на її теренах „зимовників” поселень козаків. Землі сучасного села Піщанка були розташовані на північному кордоні Запорізької Січі.

Срібний напис на картуші герба „ 1731”  символізує рік заснування поселення Піщанка.

Прапор Піщанка

 

ОПИС ПРАПОРА

Прапор села Піщанка являє собою квадратне трикольорове полотнище із співвідношенням сторін 1:1. Кольори на прапорі відтворено у відповідності до зображеннякольорів герба села Піщанка. Прапор села Піщанка відповідно до рішення Красноградської міської ради є прапором Піщанського старостинського округу.

Прапор  села Піщанка, відповідно до рішення Красноградської міської ради є прапором Піщанського старостинського округу.

СИМВОЛІКА ПРАПОРА

Прапор створено з урахуванням історичної традиції, пропорції прапора відповідають сучасним геральдичним вимогам, загальна композиція прапора гармонує з геральдичним рішенням побудови герба, а кольорові гами прапора з гербовими барвами.

 СИМВОЛІКА КОЛЬОРІВ

Золотий – ознака багатства, добробуту, сили, верховенства.

Срібло (білий) – ознака чистоти, непорочності.

Зелений – ознака достатку, волі, надії, радості.

Червоний – ознака великодушності, мужності, відваги, сміливості.

Синій – ознака вірності, чесності, бездоганності.

Червоний – ознака великодушності, мужності, відваги, сміливості.

 

Хрестищенський старостинський округ Красноградської територіальної громади

Шатравка Сергій Миколайович – староста

Адреса: вул. Миру, 48, с. Хрестище, Красноградського району 63311

Телефон: (05744) 91 440

Факс: (05744) 91 490

СИМВОЛІКА СЕЛА ХРЕСТИЩЕ ТА ХРЕСТИЩЕНСЬКОГО СТАРОСТИНСЬКОГО ОКРУГУ КРАСНОГРАДСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

Символіку села Хрестище розроблено Фроловим Костянтином Михайловичем і затверджено рішенням XXІV Хрестищенської сільської ради від 19.12.2008 року.

ОПИС ГЕРБА

Герб села Хрестище, відповідно до сучасних вимог, має форму іспанського щита, який вписано у золотий декоративний картуш, увінчаний золотою короною зі злакового колосся. Щит герба розділено трибарвним клиноподібним хрестом, із використанням червоного, білого і зеленого кольорів,  на 2 частини -  зелену і червону, де розміщені:

  • у 1-му зеленому полі – 2 срібні зображення полум'я і 6 срібних восьмипроменевих зірок;
  • на 2-му червоному полі – 2 срібні зображення колосся пшениці та 6 срібних восьмипроменевих зірок.

В нижній частині картуша розміщено стрічку синього кольору з написом срібними літерами «село Хрестище Красноградського району», а також напис срібними літерами «1735».  Герб села Хрестище, відповідно до рішення Красноградської міської ради, є гербом  Хрестищенського старостинського округу.

герб Хрестище fill 200x235

СИМВОЛІКА ГЕРБА

Зображення трикольорового клиноподібного хреста символізує перетин доріг, де в 1735 році базувався табір військ під керівництвом фельдмаршала Карла Мініха. Крім того, клиноподібний хрест у ХVIII столітті був головною фігурою полотнищ військових прапорів і використовувався на прапорах армії під головуванням Карла Мініха, бійці якої і заснували село Хрестище.

Зображення срібного полум'я відображає факт виявлення на території Хрестищенської сільської ради одного з найбільших родовищ газу в Україні, обсягом близько 300 000 000 000 м3

Зображення срібних колосків пшениці  символізує сільськогосподарську спрямованість діяльності населення Хрестищенського старостинського округу  з давніх часів.

Зображення 12 восьмипроменевих срібних зірок символізує факт входження сучасної території старостинського округу до складу Запорізької Січі.

Срібний напис на картуші герба «1735»   відображає рік заснування села Хрестище.

 

ОПИС ПРАПОРА

Прапор села Хрестище - квадратне двокольорове полотнище з співвідношенням сторін 1:1. Кольори на прапорі відтворено у відповідності до зображення кольорів герба села Хрестище. Відповідно до рішення Красноградської міської ради прапор села Хрестище є прапором Хрестищенського старостинського округу.

прапор Хрестище fill 200x198

СИМВОЛІКА ПРАПОРА

Пропорції прапора відповідають сучасним геральдичним вимогам, загальна композиція прапора гармонує з геральдичним рішенням побудови герба, а кольорові гами прапора - з гербовими барвами. Прапор створено з урахуванням історичної традиції.

        СИМВОЛІКА КОЛЬОРІВ

Срібло (білий) – ознака чистоти, непорочності.

Зелений – ознака достатку, волі, надії, радості,

Червоний – ознака великодушності, мужності, відваги, сміливості.

 

Миколо - Комишуватський старостинський округ Красноградської територіальної громади

 Староста – Вітер Ольга Василівна

Адреса: вул. Українська, 1, с. Миколо-Комишувата, 63310

Телефон/факс: (05744) 96 135

Електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

СИМВОЛІКА СЕЛА МИКОЛО-КОМИШУВАТА ТА МИКОЛО-КОМИШУВАТСЬКОГО СТАРОСТИНСЬКОГО ОКРУГУ КРАСНОГРАДСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

Символіку села Миколо-Комишувата розроблено авторським колективом у складі: Фролова Дмитра Костянтиновича і Луньова Сергія Миколайовича та затверджено рішенням Миколо-Комишуватської сільської ради № 187 від 10.09.2009 року.

ОПИС ГЕРБА

Герб села Миколо-Комишувата відповідно до сучасних вимог має форму іспанського щита, який вписано у золотий декоративний картуш, що увінчаний золотою короною із злакових колосків. Щит герба має поле синього кольору, де з верхнього правого кута (лівого від глядача), по колу відходять 3 рівнопропорційних жовтих смуги, вужчі на початку і ширші по краях, що є відображенням сонця та його променів. В центральній частині розміщено зображення лелеки, очерету та соняшнику. В нижній частині картуша розташовано напис срібними літерами «1716». На картуші розміщено стрічку синього кольору з написом срібними літерами «село Миколо-Комишувата Красноградського району».

Відповідно до рішення Красноградської міської ради герб села Миколо-Комишувата  є гербом Миколо-Комишуватського  старостинського округу.

герб М Комишувата

СИМВОЛІКА ГЕРБА

Мальовничий сюжет герба села Миколо-Комишувата відображає природне багатство і красу краю, сільськогосподарську направленість діяльності жителів сучасної території сільської ради з давніх часів.

Срібний напис на картущі герба «1716» – символізує рік заснування хутора Нікольського на сучасній території Миколо-Комишуватського старостинського округу, яка на той час входила до складу Валківської сотні Харківського слобідського полку.

 

ОПИС ПРАПОРА

Прапор села Миколо-Комишувата являє собою двокольорове полотнище із співвідношенням сторін 1:1. Кольори та зображення на прапорі відтворено у відповідності до зображень і кольорів герба села Миколо-Комишувата. Прапор села Миколо-Комишувата створено з урахуванням історичних традицій, відповідно до рішення Красноградської міської ради він також є прапором Миколо-Комишуватського старостинського округу.

прапор М Комишувата

СИМВОЛІКА ПРАПОРА

Пропорції прапора ради відповідають сучасним геральдичним вимогам, загальна композиція прапора гармонує з геральдичним рішенням побудови герба, а кольорові гами прапора з гербовими барвами.

СИМВОЛІКА КОЛЬОРІВ

золотий (жовтий) – ознака  багатства, добробуту, сили, верховенства;

срібло (білий) – ознака чистоти, непорочності;

зелений – ознака достатку, волі, надії, радості;

червоний – ознака великодушності, мужності, відваги, сміливості;

чорний – ознака обережності, мудрості та постійності;

синій (блакитний) –  ознака вірності, чесності, бездоганності.

 

Кирилівський старостинський округ Красноградської територіальної громади

Нерушенко Тетяна Євгеніївна – староста

Адреса: вул. Центральна, с. Кирилівка, Красноградського району 63320

Телефон: (05744) 96 440

Електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

СИМВОЛІКА СЕЛА КИРИЛІВКА ТА КИРИЛІВСЬКОГО СТАРОСТИНСЬКОГО ОКРУГУ КРАСНОГРАДСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

Символіку села Кирилівка розроблено Скринником Василем Васильовичем і затверджено рішенням XII cесії Кирилівської сільської ради V скликання від 24.04.2007 року.

ОПИС ГЕРБА

Герб села Кирилівка відповідно до сучасних вимог, має форму іспанського щита, який вписано у жовтий декоративний картуш, що увінчаний стилізованою короною із злакових колосків. Щит герба розділено на 2 частини срібною хвилястою стрічкою, з використанням 2 кольорів - зеленого та синього, де розташовані зображення:

у 1-ому зеленому полі – млина;

у 2-ому червоному полі – гілки калини.

Герб  села Кирилівка відповідно до рішення Красноградської міської ради є гербом Кирилівського старостинського округу.

герб Кирилівка

СИМВОЛІКА ГЕРБА

Зображення млина - є ознакою сільськогосподарської направленості діяльності мешканців сучасної території Кирилівського старостинського округу з давніх часів.

Стилізоване зображення калини - є символом України та символізує факт заснування козаками адміністративного центру Кирилівського старостинського округу - села Кирилівки на землях Запорізької Січі. У 1674 році козаки Кальницького полку Брацлавщини, після тривалого протистояння з польським урядом, почали пошук більш затишного місця для проживання. У 1682 році частина козацьких сімей оселилась біля річки Берестової.

Срібна хвиляста стрічка є стилізованим відображенням річки Берестова.

 

ОПИС ПРАПОРА

Прапор села Кирилівка відповідно до рішення Красноградської міської ради Кирилівського старостинського округу являє собою квадратне трикольорове полотнище із співвідношенням сторін 1:1. Кольори та зображення на прапорі відтворено у відповідності до зображень і кольорів герба.

Прапор  села Кирилівка відповідно до рішення Красноградської міської ради є прапором Кирилівського старостинського округу.

прапор Кирилівка

 

 СИМВОЛІКА ПРАПОРА

Пропорції прапора відповідають сучасним геральдичним вимогам, загальна композиція прапора гармонує з геральдичним рішенням побудови герба, а кольорові гами прапора з гербовими барвами. Прапор створено з урахуванням історичної традиції.

 

СИМВОЛІКА КОЛЬОРІВ

Золотий (жовтий) – ознака  багатства, добробуту, сили, верховенства;

срібло (білий) – ознака чистоти, непорочності;

зелений – ознака достатку, волі, надії, радості;

червоний – ознака великодушності, мужності, відваги, сміливості;

синій (блакитний) –  ознака вірності, чесності,  бездоганності.

 

Зорянський старостинський округ Красноградської територіальної громади

Кузьменко Олександр Іванович – староста

Адреса: вул. Молодіжна, с. Зоряне, Красноградського району 63330

Телефон:  (05744) 92 638

          факс (05744) 92 614

Електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

СИМВОЛІКА СЕЛА ЗОРЯНЕ ТА ЗОРЯНСЬКОГО СТАРОСТИНСИЬКОГО ОКРУГУ КРАСНОГРАДСЬКОЇ ТЕРИТОРАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

Символіку села Зоряне (колишня назва Ленінка) розроблено Фроловим Дмитром Костянтиновичем і затверджено рішенням Ленінської сільської ради № 347 від 29.09.2009

ОПИС ГЕРБА

Герб села Зоряне, відповідно до сучасних вимог, має форму іспанського щита,  який  вписано у золотий декоративний картуш, що увінчаний золотою короною із злакових колосків. Щит герба має поле синього кольору, де розташовані зображення: семи золотих колосків, дванадцяти золотих восьмипроміневих зірок та козацького хреста.

В нижній частині картуша розташовано  напис  срібними літерами «1734». На картуші розміщено: стрічку синього кольору з написом срібними літерами «село Зоряне Красноградського району». Герб  села Зоряне, відповідно до рішення Красноградської міської ради є гербом Зорянського старостинського округу.

 герб Зоряне fill 200x275

СИМВОЛІКА ГЕРБА

Зображення семи колосків пшениці є ознакою сільськогосподарської діяльностті жителів сучасної території старостинського округу з давніх часів, відображають працьовитість і єдність народу та є символом родючості української землі.

Зображення дванадцяти зірок  означають факт входження земель Зорянського старостинського округу до території Вольностей Війська Запорізького, та існування на її теренах „зимовників” - поселень козаків.

Зображення козацького хреста, який у XVIII сторіччі використовувався у якості символу Полтавського і Хорольського козацького полків, а також використовувався на хоругвах Війська Запорізького відображає факт відновлення поселень на сучасній території Зорянського старостинського округу: села Тишенківка - сім’ями козаків Полтавського полку; села Зоряне (до 1943 року – село Хоральське, з 1943 до 2016 року - село Ленінка) - сім’ями козаків Хорольського полку, села Вишневе (до 1922 року – хутір Десята Балка, до 2016 року - село Чапаєво) - сім’ями козаків Запорізької Січі.

Срібний напис на картущі герба «1734» – символізує рік відновлення поселень на сучасній території Зорянського старостинського округу.

 ОПИС ПРАПОРА

Прапор села Зоряне, відповідно до рішення Красноградської міської ради є прапором Зорянського старостинського округу, і являє собою синє полотнище із співвідношенням сторін 1:1. Кольори та зображення на прапорі відтворено у відповідності до зображень і кольорів герба села Зоряне. Прапор створено з урахуванням історичних традицій.

Прапор  села Зоряне відповідно до рішення Красноградської міської ради є прапором Зорянського старостинського округу.

прапор Зоряне

     

СИМВОЛІКА ПРАПОРА

Загальна композиція прапора гармонує з геральдичним рішенням побудови герба, а колірні гами прапора з гербовим забарвленням. Пропорції прапора відповідають сучасним геральдичним вимогам.,

 

СИМВОЛІКА КОЛЬОРІВ

золотий (жовтий) – ознака багатства, добробуту, сили, верховенства;

синій (блакитний) –  ознака вірності, чесності,  бездоганності.

 

Іванівський старостинський округ Красноградської територіальної громади

Місцеві ради

ШУЛЬГІНА Людмила Михайлівна –староста

Адреса: вул. Центральна, с. Іванівське, Красноградського району 63322

Телефон: (05744) 95 486

Факс: (05744) 95 431

Електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

СИМВОЛІКА СЕЛА ІВАНІВСЬКЕ ТА ІВАНІВСЬКОГО СТАРОСТИНСЬКОГО ОКРУГУ КРАСНОГРАДСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

Символіку села Іванівське розроблено Фроловим Костянтином Михайловичем і затверджено рішенням Октябрської сільської ради від 30.03.2009 року.

ОПИС ГЕРБА

Герб села Іванівське, відповідно до сучасних вимог, має форму іспанського щита, який вписано у золотий декоративний картуш, що увінчаний золотою короною із злакових колосків. В центральній частині щита розміщено стилізоване золоте зображення фортеці Святого Іоанна. в центрі якої на чорному фоні розташовано стилізоване зображення церкви Пресвятої Богородиці. Щит герба розділено срібним перевернутим вилоподібним хрестом на 3 частини, з використанням 2 кольорів: зеленого та червоного, де розташовані зображення:

  • у 1-ому зеленому полі – трьох восьмипроміневих золотих зіркок;
  • у 2-ому зеленому полі – трьох восьмипроміневих золотих зірок;
  • у 3-ому червоному полі – шести восьмипроміневих золотих зірок.

В нижній частині картуша розташовано напис срібними літерами «1731» та розміщено стрічку синього кольору з написом срібними літерами -  «село Іванівське Красноградського району».  Відповідно до рішення Красноградської міської ради, герб села Іванівське є гербом Іванівського старостинського округу. 

герб Iванiвс ке fill 193x266

СИМВОЛІКА ГЕРБА

Стилізоване золоте зображення фортеці Святого Іоанна відображає факт будівництва і існування у складі Української оборонної лінії, фортеці Святого Іоанна, під захистом якої вздовж Муравського шляху виникли поселення однодворців Бєльовського полку та «охочі» поселення українських козаків.

Золоте зображення церкви Пресвятої Богородиці відображає факт будівництва дерев’яної церкви у 1765 році в селі Берестовенька, купол та дзвіницю якої після значного руйнування пожежею у 1907 році було відновлено у 1912 році за кошти місцевих жителів. Насьогодні діюча церква Пресвятої Богородиці являєтьс історичною пам’яткою культурної спадщини, одним із  центрів  Православ'я, а також духовним осередком Іванівського  старостинського округу, зокрема і всієї Красноградської територіальної громади взагалі.

Зображення срібного перевернутого вилоподібного хреста відображає річку Берестову та її  притоку- річку Берестовенька. Зображення дванадцяти золотих восьмипроміневих зірок відображає факт входження земель сучасної території Іванівського старостинського округу до території Вольностей Війська Запорізького, та існування на її теренах «зимових» поселень козаків.

Срібний напис на картуші герба «1731»  відображає рік будівництва фортеці Святого Іоанна і відновлення поселень на сучасній території Іванівського старостинського округу.

 ОПИС ПРАПОРА

Прапор села Іванівське відповідно до рішення Красноградської міської ради є прапором  Іванівського старостинського округу і являє собою квадратне трьохкольорове полотнище із співвідношенням сторін 1:1. Кольори та зображення на прапорі відтворено у відповідності до зображень і кольорів герба села Іванівське та Іванівського старостинського округу.

прапор Іванівське

 

СИМВОЛІКА ПРАПОРА

Прапор створено з урахуванням історичних традицій. Пропорції прапора відповідають сучасним геральдичним вимогам, загальна композиція прапора гармонує з геральдичним рішенням побудови герба, а кольорові гами прапора відповідають барвам герба.

 

СИМВОЛІКА КОЛЬОРІВ

золотий (жовтий) – ознака багатства, добробуту, сили, верховенства;

срібло (білий) – ознака чистоти, непорочності;

зелений – ознака достатку, волі, надії, радості;

червоний – ознака великодушності, мужності, відваги, сміливості;

чорний – ознака обережності та мудрості.

 

 

 

 

 

 

Селище Зачепилівка - адміністративний центр Зачепилівської територіальної громади

Петренко Олена Олександрівна – голова

Бака Світлана Валентинівна – секретар

Адреса:  вул. Паркова, 37, смт. Зачепилівка, Красноградського району, Харківської області, 64401

Телефон: (05761) 5-16-52 (05761) 5-22-87

Електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Офіційний веб-сайт селищної ради: zachepylivska-gromada.gov.ua

ГЕРБ СЕЛИЩА  ЗАЧЕПИЛІВКА ТА ЗАЧЕПИЛІВСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

         Герб та прапор селища Зачепилівка як офіційні символи Зачепилівського  району Харківської області було затверджено рішенням сесії районної ради від 29 грудня 2000 року.

На підставі листа Комісії державних нагород та геральдики від 25.05.2017 року № 19-84/95, символіку селища Зачепилівка як адміністративного центру Зачепилівської територіальної громади, до затвердження символіки територіальної громади, може бути використано у якості територіальної символіки Зачепилівської територіальної громади без прийняття додаткових рішень селищної радою.

Gerb

 

ОПИС ГЕРБА

Герб – це символ, офіційна емблема громади. В ньому знайшли своє графічне відображення історія, місцеві особливості та традиції краю.

Герб громади являє собою геральдичний щит (чотирикутник, загострений донизу). Поле щита блакитного кольору, що означає велич духовності, красу, а також символізує небо, річкову гладінь, прагнення до збереження чистого довкілля, вказує на наявність значної кількості водойм на території району. На блакитному полі щита розміщено зображення птаха-лелеки з розпростаними крилами. Лелека – символ пильності, домашнього добробуту і спокою. Своєю присутністю в гербі вона вказує також на природні особливості громади з багатою флорою і фауною, заповідними місцями.

Щит обрамлений із соснових гілок, оповитими малиновою стрічкою, що підтверджує приналежність громади в минулому до поселень Запорізького козацтва.

У верхній частині герба розташований золотий овал сонця, увінчаний пшеничними колосками, як прагнення до миру, хліборобської праці, як сподівання на сприятливі умови одержання врожаю.

Пропорції герба – висота до ширини 8:7,закруглені частини являють собою ¼ кола з радіусом 1/8 висоти герба.

  

ПРАПОР СЕЛИЩА  ЗАЧЕПИЛІВКА ТА ЗАЧЕПИЛІВСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

Flag of Zachepylivskiy Raion in Kharkiv Oblast

ОПИС ПРАПОРА

Прапор Зачепилівської  громади є символом, що відображає історію та природні особливості краю.

Прапор громади являє собою прямокутне полотнище (відношення ширини до довжини 2:3) двох кольорів: зеленого та малинового, із зображенням на зеленій частині герба громади. Зелена і малинова барви розміщуються вертикально, зелена частина прапора становить 1/3 площі всього прапора.

Малиновий – це колір прапора Харківської області. Отже малиновий колір на прапорі Зачепилівської громади вказує на його приналежність до Харківської області. По-друге, малиновий колір використовували запорізькі козаки для своїх знамен, а за легендою, Зачепилівку заснував запорізький козак. Таким чином, малиновий колір Зачепилівського прапора вказує на історію заселення цього краю. (Дослідник історії Полтавської губернії Л.Падалка вказує, що Зачепилівка і Миколаївка виникли шляхом запорізької колонізації).

Зелений колір символізує надію, радість, достаток. 

 

СТАРОСТИНСЬКІ ОКРУГИ

Зачепилівська селищна рада:

смт Зачепилівка, село Нагірне, село Скалонівка

Бердянський старостинський округ №1:

село Бердянка, село Вишневе, село Першотравневе, село Травневе

Забаринський старостинський округ №2:

село Забарине, село Олександрівка

Леб’язький старостинський округ №3:

село Леб’яже, село Кочетівка, село Перемога

Миколаївський старостинський округ №4:

село Миколаївка, село Абазівка

Сомівський старостинський округ №5:

село Сомівка, село Займанка, село Лиманівка, село Семенівка

Малоорчицький старостинський округ №6:

село Малий Орчик, село Залінійне, село Зарічне, село Орчик

Новомажарівський старостинський округ №7:

село Нове Мажарове, село Дудівка, село Зіньківщина, село Котівка, село Нове Пекельне, село Петрівка, село Старе Мажарове, село Старе Пекельне, село Олянівка

Рунівщинський старостинський округ №8:

село Рунівщина, село Педашка Перша, село Романівка, село Устимівка

Чернещинський старостинський округ №9:

село Чернещина, село Новоселівка, село Письмаківка

Селище Кегичівка - адміністративний центр Кегичівської територіальної громади

Доценко Антон Юрійович – голова

Будник Віталій Олександрович – секретар

Адреса:  вул. Волошина, 33, смт. Кегичівка, Красноградського району, Харківської області, 64000

Телефон: (05755) 3-16-93; 3-17-78; 3-11-49; 3-15-30

Факс: (05755) 3-11-49

Електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Офіційний веб-сайт селищної ради: kegich-rada.com.ua

ГЕРБ СЕЛИЩА  КЕГИЧІВКА ТА КЕГИЧІВСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

         Герб селища Кегичівка як офіційний символ Кегичівського району Харківської області було затверджено рішенням сесії районної ради від 25 грудня 2003 року.

На підставі листа Комісії державних нагород та геральдики від 25.05.2017 року № 19-84/95, символіку селища Кегичівка як адміністративного центру Кегичівської територіальної громади, до затвердження символіки територіальної громади, може бути використано у якості територіальної символіки Кегичівської територіальної громади без прийняття додаткових рішень селищної радою.

Coat of arms of Kegychivka

ОПИС ГЕРБА

Щит перетятий, з золотою облямівкою. На верхньому зеленому полі золотий ріг достатку та кадуцей у косий хрест; на нижньому лазуровому полі золотий колосок, на тлі якого розташовано зображення бурової вишки із символічним палаючим газовим факелом у підніжжі.  (Комп'ютерна графіка — К. М. Богатов, В. М. Напиткін)

ПРАПОР СЕЛИЩА  КЕГИЧІВКА ТА КЕГИЧІВСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

Flag of Kehychivskiy Raion in Kharkiv Oblast

ОПИС ПРАПОРА

Прапор являє собою прямокутне малинове полотнище, що має співвідношення сторін 2:3, у центрі якого розміщено герб району, що має вигляд перетятого щита, увінчаного дев'ятьма золотими колосками й обрамленого вінком із золотого дубового листя. У верхньому зеленому полі розташовано герб Харківської області, а у нижньому лазуровому міститься золотий колосок та бурова вишка з палаючим газовим факелом.

 

Селище Сахновщина - адміністративний центр Сахновщинської територіальної громади

Суєцький Володимир Володимирович – голова

Яковенко Віталій Дмитрович – секретар

Адреса:  вул. Поштова, 3, смт. Сахновщина, Красноградського району, Харківської області, 64501

Телефон: 05762 31003

Електронна адреса:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Офіційний веб-сайт селищної ради: sahnovschina.gromada.org.ua

ГЕРБ САХНОВЩИНСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

Положенням про символіку Сахновщинської селищної територіальної громади та символіку селища Сахновщина, яке затверджено рішенням Сахновщинської селищної ради від 16.04.2021  року № 306-VIII затверджено в якості символіки Сахновщинської територіальної громади символіку ліквідованого Сахновщинського району.

Герб Сахновщинської територіальної громади як герб Сахновщинського району було затверджено 23 березня 2001 року рішенням сесії районної ради. Автор ідеї – Володимир Прокопійович Вакуленко, художник – Геннадій Володимирович Ковальчук.     

sahnovschskii rayon coa

 

ОПИС ГЕРБА

У центрі герба розташовано золотий колос пшениці, по краям кого йдуть колії блакитного кольору. Зерна пшеничного колосу одночасно відображають і залізничні шпали. У кольоровому рішенні геральдичний щит розділено на дві частини: малинового і блакитного кольорів, лінією горизонту із-за якої піднімається золоте сонце у вигляді зубчатої шестерні. На сонячному колі зображеного підкову. Логічним завершенням композиції \ золотий трьох листяний хрест.

СИМВОЛІКА ГЕРБА 

Так як підприємства територіальної громади мають аграрну направленість, то сільськогосподарська тематика є головною в елементах герба. Золотий колос пшениці в центрі герба – символ хлібного багатства краю, його спеціалізаціх на виращуванні зернових культур як у минулому та і в наш час. На почату ХХ століття Сахновщина була важливим пунктом  виробництва і вивозу зерна та іншої сільськогосподарської продукції у різні міста Російської Імперії і навіть за кордон. Одночасно  колос уявляє собою залізницю з коліями блакитного кольору, що відображає символ будівництва залізниці Костянтиноград - Лозова і виникнення з початку залізничної станції, а потім і селища Сахновщина. Розвиток сільськогосподарської промисловості на території громади відображено на гербі у вигляді зубчатої шестерні, яка по колу доповнює сонце – джерело життя, світла і тепла на Землі. Зображення підкови – символу вдачі і щастя, символізує світле майбутнє і процвітання територіальної громади. Наявність малинового кольору – ознака належності території до Вільностей Війська Запорізького. Вінчає герб золотий хрест – символ християнства, який символізує духовну єдність місцевих жителів. 

ПРАПОР  САХНОВШИНСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

прапор Сахнорвщина

ГЕРБ СЕЛИЩА  САХНОВЩИНА

Герб селища Сахновщина авторської роботи місцевого художника Миколи Івановича Неджери було затверджено рішенням виконавчого комітету Сахновщинської селищної ради 27 лютого 2001 року

sahnovschyna pos coa

ОПИС ТА СИМВОЛІКА ГЕРБА

Сахновщина – традиційна житниця, у 1975 році було введено до експлуатації елеватор міцністю у 77 тисяч тон зерна. Він став своєрідною візиткою селища. Тому саме стилізоване зображення елеватора зайняло центральну частину гербового щита. Його зображено у вигляді квітучої Сахновщини – гарної української дівчини з золотими руками, у білій сорочці з золотим орнаментом. За виразом художника, це українська Джаконда, яка вміє працювати, відпочивати і відроджувати українські традиції. Її золоті руки – це два шляхи, які символізують потоки зерна і достатку. Зверху – соняшник, стилізований в стилі українського орнаменту в якості символу сонця і процвітання.  

ПРАПОР СЕЛИЩА  САХНОВЩИНА

sahnovschyna pos fl

 

Село Старовірівка - адміністративний центр Старовірівської територіальної громади

Біндус Микола Васильович – голова

Балюк Людмила Миколаївна – секретар

Адреса:  вул. Центральна, 60, с. Старовірівка, Красноградського району, Харківської області, 63250

Телефон: 05740-51145, 05740-51163

Електронна адреса: 

Офіційний веб-сайт селищної ради: starovirivska-gromada.gov.ua/

ГЕРБ СЕЛА  СТАРОВІРІВКА ТА СТАРОВІРІВСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

         Герб села Старовірівка було затверджено рішенням сесії сільської ради у 2015 році.

На підставі листа Комісії державних нагород та геральдики від 25.05.2017 року № 19-84/95, символіку села Старовірівка як адміністративного центру Старовірівської територіальної громади, до затвердження символіки територіальної громади, може бути використано у якості територіальної символіки Старовірівської територіальної громади без прийняття додаткових рішень сільською радою.

Starovirivka nvd gerb

 

 

Село Наталине- адміністративний центр

Наталинської територіальної громади

Місцеві ради

Птишник Володимир Олександрович – начальник Наталинської сільської військової адміністрації

Василенко Оксана Вікторівна – заступник начальника Наталинської сільської військової адміністрації

Адреса:  вул. І. Сенченка, 89,  с. Наталине, Красноградського району 63343

Телефон:  (05744) 7 68 18

Електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.



Символіка Наталинської територіальної громади 

ОПИС ГЕРБА

Герб Наталинської територіальної громади, затверджений рішенням Х сесії Наталинської сільської ради VІІІ скликання від 17.06.2021 року № 767 - VІІІ, – це герб села Наталине, затверджений  рішенням XVII сесії Наталинської сільської ради від 14 червня 2007 року, який у відповідності до сучасних вимог та на підставі історичних досліджень увінчано тризубчатою червоною мурованою короною. В нижній частині картуша герба розташовано стрічку синього кольору з написом «Наталинська територіальна громада» та цифровий напис білого кольору «1777», що є ознакою року заснування міста Наталинськ, сучасного села Наталине – адміністративного центру територіальної громади.
Герб має форму іспанського щита, який вписаний у золотий декоративний картуш, щит герба розділено срібними лініями на 4 частини з використанням 4 кольорів: білого, зеленого, червоного і синього, де розташовані зображення: 
- у 1-му білому полі - Наталії Дмитрівни Черткової з маленькою копією «Ноєвого Ковчега» - складового елемента родового герба Черткових;
- у 2-му зеленому полі - золоте перехрестя шаблі та жезла Гермеса з шістьма восьмипроменевими золотими зірками;
- у 3-му червоному полі - срібних колосків пшениці з серпом і шістьма восьмипроменевими срібними зірками;
- у 4-му синьому полі - срібної бурової вишки, обрамленої лавровими гілками.
Зображення Наталії Дмитрівни Черткової відображає факт заснування поселення, названого ім'ям Наталії Дмитрівни; колоски пшениці з серпом - символ сільськогосподарського напрямку регіону з давніх часів; перехрестя шабель і жезла Гермеса та дванадцяти восьмипроменевих зірок відображає факт входження сучасної території Наталинської сільської ради до складу земель Вольностей Війська Запорізького та існування на їхніх теренах «зимівників» - поселень козаків, де вони займалися торгівлею завдяки проходженню біля їхнього житла давнього торгового шляху «Муравський шлях».
Зображення срібної бурової вишки, обрамленої лавровими гілками, символізує газовидобувну промисловість як основне джерело економічного розвитку Наталинської сільської ради і благополуччя її громади.

 герб Наталинс коi ТГ

СИМВОЛІКА КОЛЬОРІВ

Золотий (жовтий) – ознака  багатства, добробуту, сили, верховенства;
Срібло (білий) – ознака чистоти, непорочності;
Зелений – ознака достатку, волі, надії, радості;
Червоний – ознака великодушності, мужності, відваги, сміливості;
Синій (блакитний) –  ознака вірності, чесності, бездоганності.

 

ОПИС ПРАПОРА

Прапор села Наталине являє собою квадратне трикольорове полотнище із співвідношенням сторін 1:1. Кольори і розташування смуг на прапорі відтворено у відповідності до зображення родового герба Черткових – засновників поселення на території Наталинської сільської ради.
З нижнього правого кута (лівого від глядача) по колу відходять 5 рівнопропорційних смуг, вужчі на початку і ширші по краях, із послідовністю кольорів: червоний, зелений, білий, зелений, червоний. Кожна кольорова смуга відділена одна від іншої золотою стрічкою. Прапор громади створено з урахуванням історичних традицій, він також є прапором села Наталине – адміністративного центра сільської ради.
З нижнього правого кута (лівого від глядача), по колу відходять 5 рівнопропорційних смуг, вужчі на початку і ширші по краях, із послідовністю кольорів: червоний, зелений, білий, зелений, червоний. Кожна кольорова смуга відділена одна від іншої золотою стрічкою. Прапор створено з урахуванням історичних традицій.

6313908f007e1d2f929047f498e4c820

СИМВОЛІКА ПРАПОРА

Пропорції прапора села Наталине відповідають сучасним геральдичним вимогам, загальна композиція прапора гармонує з геральдичним рішенням побудови герба села Наталине, а кольорові гами прапора - з гербовими барвами.

СИМВОЛІКА КОЛЬОРІВ

Золотий (жовтий) – ознака  багатства, добробуту, сили, верховенства;
Срібло (білий) – ознака чистоти, непорочності;
Зелений – ознака достатку, волі, надії, радості;
Червоний – ознака великодушності, мужності, відваги, сміливості;

 

ШТАНДАРТ НАТАЛИНСЬКОГО СІЛЬСЬКОГО ГОЛОВИ 

штандарт Наталинського с

СИМВОЛІКА КОЛЬОРІВ

Золотий (жовтий) – ознака  багатства, добробуту, сили, верховенства;
Срібло (білий) – ознака чистоти, непорочності;
Зелений – ознака достатку, волі, надії, радості;
Червоний – ознака великодушності, мужності, відваги, сміливості;
Синій (блакитний) –  ознака вірності, чесності, бездоганності.

Символіка села Наталине

ОПИС ГЕРБА 

                                                 

Герб села Наталине відповідно до сучасних вимог має форму іспанського щита, який вписано у золотий декоративний картуш, що увінчаний золотою короною із злакових колосів. Щит герба розділено срібним салтиром на 4 частини, з використанням 4 кольорів: білого, зеленого, червоного та синього, де розташовані зображення:
- у 1-ому білому полі – Наталії Дмитрівни Черткової з маленькою копією «Ноєва Ковчега», складовим елементом родового герба Черткових;
- у 2-ому зеленому полі – золотого перехрестя шабель та жезла Гермеса із шістьма восьмипроменевими золотими зірками;
- у 3-ому червоному полі – срібних колосів пшениці із серпом та шістьма срібними восьмипроменевими зірками;
- у 4-у синьому полі  - срібного зображення бурової вишки, обрамованого лавровими гілками.
Зображення Наталії Дмитрівни Черткової  виконано з використання графічних комп’ютерних програм на підставі історичних джерел та спогадів сучасників. Зображення обличчя умовне, будь яке співподання зовнішності випадкове. В нижній частині картуша розташовано напис срібними літерами «1777». На картуші розміщено стрічку синього кольору з написом срібними літерами «село Наталине Красноградського району».

Герб Наталине

СИМВОЛІКА ГЕРБА

Зображення Наталії Дмитрівни Черткової відображає історичний факт заснування поселення на землях, які раніш належали до Вольностей Війська Запорізького. Після ліквідації Запорізької Січі у 1775 році було створено Азовську губернію з адміністративним центром в Бєльовській фортеці, генерал губернатором було призначено графа Черткова В.О. У 1776 році Василь Олексійович переїздить до Бєльовської фортеці зі своєю родиною. З призначенням граф отримав у власність 16 тисяч дисятин землі. Частину земель - територію сучасної Наталинської сільської ради, граф подарував дружині, і вже у 1777 році Наталія Дмитрівна Черткова (Семічова) заснувала поселення на своїх землях, якому дала своє ім’я. Турботлива і енергійна графиня піклувалася про своє містечко і його мешканців до 1787 року. У 1787 році, з приїздом імператриці Катерини ІІ, граф Чертков отримав подяку за заслуги і Саратовську губернію в управління, але внаслідок інтриг графа Потьомкіна Харківське намісництво і свої землі сім’я Черткових залишає і переїжджає до Воронежа. В історичних джерелах село Наталине у 1780-1781 роках згадується як містечко Наталинськ.
Зображення перехрестя шабель та жезла Гермеса із шістьма восьмипроменевими зірками відображає факт входження земель сучасної території Наталинської сільської ради до території Вольностей Війська Запорізького та існування на її теренах зимових поселень козаків, де вони, окрім занять сільським господарством, займалися торгівлею завдяки проходженню давнього торгового «Муравського шляху». З 1734 року сучасна територія Наталинської сільської ради входила до складу Самарської, а пізніше - Орельської паланок Вольностей Війська Запорізького.
Зображення колосів пшениці та серпа із шістьма восьмипроменевими зірками є ознакою сільськогосподарської направленості діяльності мешканців сучасної території сільської ради з давніх часів.
Срібне зображення бурової вишки, обрамоване гілками лавру, символізує газовидобувну промисловість як основне джерело економічного розвитку населених пунктів Наталинської сільської ради і добробуту їх жителів.
Срібний напис на картуші герба «1777» символізує рік заснування села Наталине.

ОПИС ПРАПОРА 

Прапор села Наталине являє собою квадратне трикольорове полотнище із співвідношенням сторін 1:1. Кольори і розташування смуг на прапорі відтворено у відповідності до зображення родового герба Черткових – засновників поселення на території Наталинської сільської ради.
З нижнього правого кута (лівого від глядача) по колу відходять 5 рівнопропорційних смуг, вужчі на початку і ширші по краях, із послідовністю кольорів: червоний, зелений, білий, зелений, червоний. Кожна кольорова смуга відділена одна від іншої золотою стрічкою. Прапор громади створено з урахуванням історичних традицій, він також є прапором села Наталине – адміністративного центра сільської ради.
З нижнього правого кута (лівого від глядача), по колу відходять 5 рівнопропорційних смуг, вужчі на початку і ширші по краях, із послідовністю кольорів: червоний, зелений, білий, зелений, червоний. Кожна кольорова смуга відділена одна від іншої золотою стрічкою. Прапор створено з урахуванням історичних традицій.

 

прапор Наталине

СИМВОЛІКА ПРАПОРА

Пропорції прапора села Наталине відповідають сучасним геральдичним вимогам, загальна композиція прапора гармонує з геральдичним рішенням побудови герба села Наталине, а кольорові гами прапора - з гербовими барвами.

СИМВОЛІКА КОЛЬОРІВ

Золотий (жовтий) – ознака  багатства, добробуту, сили, верховенства;
Срібло (білий) – ознака чистоти, непорочності;
Зелений – ознака достатку, волі, надії, радості;
Червоний – ознака великодушності, мужності, відваги, сміливості;
Синій (блакитний) –  ознака вірності, чесності, бездоганності.

 

Попівський старостинський округ Наталинської територіальної громади

Зінченко Ольга Василівна - староста

Адреса: вул. Будівельників, с. Попівка, 63344

Телефон: (05744) 92 199

СИМВОЛІКА СЕЛА ПОПІВКА ТА ПОПІВСЬКОГО СТАРОСТИНСЬКОГО ОКРУГУ НАТАЛИНСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

Символіку села Попівка розроблено Фроловим Дмитром Костянтиновичем і затверджено рішенням сесії Попівської сільської ради V скликання від 23.01.2008 року № 312.

ОПИС ГЕРБА

Герб села Попівка, відповідно до сучасних вимог, має форму іспанського щита, який вписано у золотий декоративний картуш, що увінчаний золотою короною із злакових колосків. Щит герба має одне поле - синього кольору, де розташовані зображення:

  • у верхній частині щита – стилізоване золоте зображення православної церкви із 6 золотими зірками;
  • у нижній частині щита – золоте зображення колосків пшениці із 6 золотими зірками.

В нижній частині картуша розміщено стрічку синього кольору з написом срібними літерами „село Попівка Красноградського району”, а також напис срібними літерами „1758”.

Відповідно до рішення Наталинської сільської ради герб села Попівка є гербом Попівського старостинського округу.

герб Попiвка fill 200x277

СИМВОЛІКА ГЕРБА

Золоте стилізоване зображення православної церкви символізує духовне багатство населення села Попівка, відображає факт заснування поселення на землях Запорізької Січі служителем православної церкви.

Золоте зображення колосів пшениці - є ознакою сільськогосподарської направленості жителів села з давніх часів.

Зображення 12 золотих зірок відображає факт входження земель села Попівка до території Запорізької Січі, та існування на її теренах „зимових” поселень козаків.

Срібний напис на картуші герба „1758” – символізує рік заснування поселення Попівка.

ОПИС ПРАПОРА

Прапор села Попівка являє собою квадратне однокольорове полотнище із співвідношенням сторін 1:1. Кольори прапору відтворено у відповідності до кольору герба села Попівка. Відповідно до рішення Наталинської сільської ради прапор села Попівка є прапором Попівського старостинського округу.

прапор Поповка fill 200x202

СИМВОЛІКА ПРАПОРА

Пропорції прапора відповідають сучасним геральдичним вимогам, загальна композиція прапора гармонує з геральдичним рішенням побудови герба, а кольорова гама прапора з гербовими барвами. Прапор села Попівка створено з урахуванням історичної традиції.

СИМВОЛІКА КОЛЬОРІВ

Золотий – ознака багатства, добробуту, сили, верховенства.

Синій – ознака вірності, чесності, бездоганності.

 

Петрівський старостинський округ Наталинської територіальної громади

Колєснік Любов Василівна – староста

Адреса: вул. Миронова, с. Петрівка, Красноградського району 63340

Телефон/факс: (05744) 94 516

СИМВОЛІКА СЕЛА ПЕТРІВКА ТА ПЕТРІВСЬКОГО СТАРОСТИНСЬКОГО ОКРУГУ НАТАЛИНСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

Символіку села Петрівка розроблено Фроловим Костянтином Михайловичем і затверджено рішенням Петрівської сільської ради від 14.07.2007 року № 174.

 ОПИС ГЕРБА

Герб села Петрівка, відповідно до сучасних вимог,має форму іспанського щита, який вписано у золотий декоративний картуш, що увінчаний золотою короною із злакових колосків. Щит герба розділено срібними стрічками на 3 частини, з використанням 2 кольорів: жовтого та синього, де розташовані зображення:

  • у 1-ому жовтому полі – зображення Святого апостола Петра.
  • у 2-ому синьому полі – стилізоване золоте зображення злакових колосків;
  • у 3-ому синьому полі - перехрестя татарської шаблі та козацької піки з гроном винограду.

Зображення Святого апостола Петра виконано з використанням графічних комп’ютерних програм і на підставі іконописних зображень. В нижній частині картуша розташовано напис срібними літерами «1682». На картуші розміщено стрічку синього кольору з написом срібними літерами «село Петрівка Красноградського району». Відповідно до рішення Наталинської сільської ради герб села Петрівка є гербом Петрівського старостинського округу.

герб Петрівки

СИМВОЛІКА ГЕРБА

Зображення Святого апостола Петра символізує історичний факт заснування села Петрівка на землях, що належали Запорізькій Січі. У 1674 році козаки Кальницького полку Брацлавщини, після тривалого протистояння з польським урядом, почали пошук більш затишного місця для проживання. У 1682 році частина козацьких сімей оселилась біля річки Берестової, де, за свідченням істориків, на той час, було дуже багато риби. Рибальство стає важливим засобом існування козацьких сімей. Своє поселення вони назвали, на честь Святого апостола Петра, захисника рибалок, одного із найбільш шанованих християнських Святих серед козаків.

Зображення злакових колосків - є ознакою сільськогосподарської направленості жителів села з давніх часів.

Зображення перехрестя татарської шаблі та козацької піки з гроном винограду – є елементом герба Донецького пікінерського полку. З 1764 – 1796 років село Петрівка входе до складу полку, в якості Іванівській сотні.

Срібний напис на картуші герба „1682”   символізує рік заснування села Петрівка.

ОПИС ПРАПОРА

Прапор села Петрівка являє собою квадратне двохкольорове полотнище із співвідношенням сторін 1:1. Кольори на прапорі села Петрівка відтворено у відповідності до зображення герба села Петрівка. Відповідно до рішення Наталинської сільської ради, прапор села Петрівка є прапором Петрівського старостинського округу.

прапор Петровки fill 316x295

 СИМВОЛІКА ПРАПОРА

Пропорції прапора відповідають сучасним геральдичним вимогам, загальна композиція прапора гармонує з геральдичним рішенням побудови герба, а кольорові гами прапора з гербовими барвами. Прапор створено з урахуванням історичної традиції.

 СИМВОЛІКА КОЛЬОРІВ

Золото (жовтий) - ознака багатства, добробуту, сили, верховенства.

Синій – ознака вірності, чесності, бездоганності.

Червоний – ознака великодушності, мужності, відваги, сміливості.

 

Соснівський старостинський округ Наталинської територіальної громади

Лугова Тетяна Іванівна – староста

Адреса: вул. Красноградська,с. Соснівка, Красноградського району 63324

Телефон: (05744) 90 116

 

СИМВОЛІКА СЕЛА СОСНІВКА ТА СОСНІВСЬКОГО СТАРОСТИНСЬКОГО ОКРУГУ НАТАЛИНСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

Символіку села Соснівка  розроблено Фроловим Дмитром Костянтиновичем і затверджено рішенням Соснівської сільської ради від 06.08.2008 року № 188.

 ОПИС ГЕРБА

Герб села Соснівка, відповідно до сучасних вимог, має форму   іспанського щита, який вписано у золотий декоративний картуш, що увінчаний золотою короною із злакових колосків. Щит герба має одне поле - блакитного кольору, умовно розділене на дві частини гусарською шаблею, де розташовані зображення:

  • у верхній правій частині щита – стилізоване золоте зображення ківера;
  • у нижній лівій частині щита – золоте зображення колосків пшениці.
  • В нижній частині картуша розміщено стрічку синього кольору з написом срібними літерами «село Соснівка Красноградського району», а також напис срібними літерами «1764».На картуші розміщено стрічку синього кольору з написом срібними літерами «село Соснівка Красноградського району». Відповідно до рішення Наталинської сільської ради герб села Соснівка є гербом Соснівського старостинського округу.

герб Соснiвка fill 200x270

СИМВОЛІКА ГЕРБА

Золоте стилізоване зображення ківера і гусарської шаблі відображає факт заснування поселення Циглерівка у 1764 році підполковником курського гусарського полку фон Циглером.

Золоте зображення колосків пшениці є ознакою сільськогосподарської направленності жителів села  з давніх часів. Срібний напис на картуші герба «1764»  символізує рік заснування поселення Циглерівка, з 1944 року - Соснівка.

ОПИС ПРАПОРА

Прапор села Соснівка являє собою квадратне однольорове полотнище із співвідношенням сторін 1:1.Кольори прапору відтворено у відповідності до кольорів герба села Соснівка. Прапор села Соснівська відповідно до рішення Наталинської сільської ради є прапором Соснівського старостинського округу.

прапор Соснiвка fill 200x202

СИМВОЛІКА ПРАПОРА

Прапор села Соснівка створено з урахуванням історичної традиції. Пропорції прапора відповідають сучасним геральдичним вимогам, загальна композиція прапора гармонує з геральдичним рішенням побудови герба, а кольорова гама прапора з гербовими барвами.

СИМВОЛІКА КОЛЬОРІВ

Золотий – ознака багатства, добробуту, сили, верховенства.

Синій – ознака вірності, чесності, бездоганності.

Срібло (білий) – ознака чистоти, непорочності

 

Кобзівський старостинський округ Наталинської територіальної громади

Лугова Людмила Миколаївна – староста

Адреса: вул. Шевченка, с. Кобзівка, Красноградського району 63361

Телефон: (05744) 99 574

Електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

СИМВОЛІКА СЕЛА КОБЗІВКА ТА КОБЗІВСЬКОГО СТАРОСТИНСЬКОГО ОКРУГУ НАТАЛИНСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

Символіку села Кобзівка розроблено Фроловим Костянтином Михайловичем і затверджено рішенням ХХІХ сесії Кобзівської сільської ради – V скликання від 23.01.2009 року. 

ОПИС ГЕРБА

Герб села Кобзівка, відповідно до сучасних вимог, має форму іспанського щита, який вписано у золотий декоративний картуш, що увінчаний золотою короною із злакових колосків. Щит герба розділено стилізованою золотою колодкою Ордена Держави - звання Героя України, на 2 частини, з використанням 2 кольорів - червоного та синього, де розташовані зображення:

у 1-ому червоному полі – золотої кобзи із шістьма восьмипроміневими золотими зірками;

у 2-ому синьому полі – золотих колосів пшениці із шістьма восьмипроміневими золотими зірками.

В нижній частині картуша розташовано напис срібними літерами «1780». На картуші розміщено стрічку синього кольору з написом срібними літерами «село Кобзівка Красноградського району». Герб села Кобзівка відповідно до рішення Наталинської сільської ради є гербом Кобзівського старостинського округу.

герб Кобзiвка fill 200x267

СИМВОЛІКА ГЕРБА

Стилізована золота колодка Ордена Держави - звання Героя України, що поділяє гербовий щит на 2 частини, символізує особистий внесок в розвиток населеного пункту мешканця села – керівника сільськогосподарського підприємства, Героя України, Гулого Івана Михайловича. Складовими стилізованої золотої колодки Ордена Держави - звання Героя України є золоті цеглини, що символізують безпосередній внесок кожного мешканця громади в соціально-економічний розвиток населеного пункту.

Золоте стилізоване зображення кобзи відображає назву села та символізує культурну спадщину її території, яка своїм корінням походить із далекого минулого.

Зображення колосків пшениці -  ознака сільськогосподарської направленості діяльностті жителів сучасної території села з давніх часів.

Зображення дванадцяти восьмипроміневих зірок відображає факт входження села Кобзівка до території Вольностей Війська Запорізького, та існування на її теренах «зимових» поселень козаків. З 1734 року землі сучасної території села Кобзівка входили до складу Самарської, а пізніше - Орільської паланок Вольностей Війська Запорізького.

Срібний напис на картущі герба «1780»  символізує  рік відновлення поселення на сучасній території села Кобзівка.

ОПИС ПРАПОРА

Прапор села Кобзівка являє собою квадратне трикольорове полотнище із співвідношенням сторін 1:1. Кольори та зображення на прапорі відтворено у відповідності до зображень і кольорів герба села Кобзівка. Прапор села Кобзівка відповідно до рішення Наталинської сільської ради є прапором Кобзівського старостинського округу.

прапор Кобзівки

 

СИМВОЛІКА ПРАПОРА

Пропорції прапора відповідають сучасним геральдичним вимогам, загальна композиція прапора гармонує з геральдичним рішенням побудови герба, а кольорові гами прапора з гербовими барвами. Прапор створено з урахуванням історичних традицій

СИМВОЛІКА КОЛЬОРІВ

золотий (жовтий) – ознака - багатства, добробуту, сили, верховенства.

червоний – ознака великодушності, мужності, відваги, сміливості.

синій (блакитний) –  ознака вірності, чесності, бездоганності.

 

Мартинівський старостинський округ Наталинської територіальної громади

Місцеві ради

Рябокінь Євген Сергійович – староста

Адреса: вул. Центральна, с. Мартинівка, Красноградського району 63350

Телефон/факс: (05744) 94 132

Електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

СИМВОЛІКА СЕЛА МАРТИНІВКА ТА МАРТИНІВСЬКОГО СТАРОСТИНСЬКОГО ОКРУГУ НАТАЛИНСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

Символіку села Мартинівка розроблено авторським колективом у складі: Фролова Дмитра Костянтиновича, Харченко Василя Миколайовича, Затули Катерини Григорівни, Бовкун Валерія Івановича і затверджено рішенням ХХХІІІ сесії Мартинівської сільської ради –V скликання від 18.03.2009 року. 

ОПИС ГЕРБА

Герб села Мартинівка, відповідно до сучасних вимог, має форму іспанського щита, який вписано у золотий декоративний картуш, що увінчаний золотою короною із злакових колосків. Щит герба розділено золотим стропилом на 2 частини, з використанням 2 кольорів: синього та зеленого, де розташовані зображення:

у 1-ому, синьому полі – золотих колосків пшениці із шістьма восьмипроміневими золотими зірками;

у 2-ому, зеленому полі – розкрита книга із шістьма восьмипроміневими золотими зірками.

В нижній частині картуша розташовано напис срібними літерами «1754». На картуші розміщено стрічку синього кольору з написом срібними літерами «село Мартинівка Красноградського району». Відповідно до рішення Наталинської сільської ради, герб села Мартинівка є гербом Мартинівського старостинського округу.

герб Мартинівка

СИМВОЛІКА ГЕРБА

Зображення колосків пшениці - є ознакою сільськогосподарської направленості діяльності мешканців сучасної території села з давніх часів.

Зображення розкритої книги - символізує розвинуту культурну і освітянську спадщину на сучасній території села, яка своїм корінням походить із далекого минулого.

Зображення дванадцяти восьмипроміневих зірок відображає факт входження земель сучасної території села до території Вольностей Війська Запорізького, та існування на її теренах «зимових» поселень козаків. З 1734 року сучасна територія Мартинівського старостинського округу входила до складу Самарської. а пізніше Орельської, паланок Вольностей Війська Запорізького.

Срібний напис на картуші герба «1754» – символізує рік відновлення поселення на сучасній території села Мартинівка.

ОПИС ПРАПОРА

Прапор села Мартинівка являє собою квадратне трикольорове полотнище із співвідношенням сторін 1:1. Кольори та зображення на прапорі відтворено у відповідності до зображень і кольорів герба. Прапор села Мартинівка відповідно до рішення Наталинської сільської ради  є прапором Мартинівського старостинського округу.

Відповідно до рішення Наталинської сільської ради, прапор села Мартинівка є прапором Мартинівського старостинського округу.

прапор Мартинівка

СИМВОЛІКА ПРАПОРА

Прапор створено з урахуванням історичних традицій. Пропорції прапора відповідають сучасним геральдичним вимогам, загальна композиція прапора гармонує з геральдичним рішенням побудови герба, а кольорові гами прапора з гербовими барвами.

СИМВОЛІКА КОЛЬОРІВ

золотий (жовтий) – ознака  багатства, добробуту, сили, верховенства.

срібло (білий) – ознака чистоти, непорочності.

зелений – ознака достатку, волі, надії, радості,

синій (блакитний) – ознака вірності, чесності, бездоганності.

 

Володимирівський старостинський округ Наталинської територіальної громади

Куценко Раїса Олександрівна - староста

Адреса: вул. Центральна, с. Володимирівка, Красноградського району 63374

Телефон: (057 44)97 142

Електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

СИМВОЛІКА СЕЛА ВОЛОДИМИРІВКА ТА ВОЛОДИМИРІВСЬКОГО СТАРОСТИНСЬКОГО ОКРУГУ НАТАЛИНСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

Символіку села Володимирівка розроблено Фроловим Костянтином Михайловичем і затверджено рішенням XXXV сесії Володимирівської сільської ради V скликання від 23.06.2009 року.

ОПИС ГЕРБА

 Герб села Володимирівка, відповідно до сучасних вимог,має форму іспанського щита, який вписано у золотий декоративний картуш, що увінчаний золотою короною із злакових колосків. Щит герба  розділено золотим перевернутим вилоподібним хрестом на 3 частини, з використанням 3 кольорів: зеленого, червоного та білого, де розташовані зображення:

у 1-ому  зеленому полі: золотих колосків пшениці із трьома восьмипроміневими золотими зірками;

у 2-ому червоному полі – соняшник із трьома восьмипроміневими золотими зірками;

у 3-ому білому полі – яблуня із шістьма восьмипроміневими червоними зірками.

В нижній частині картуша розташовано напис срібними літерами «1756». На картуші розміщено стрічку синього кольору з написом срібними літерами «село Володимирівка Красноградського району». Відповідно до рішення Наталинської сільської ради, герб села Володимирівка є гербом Володимирівського старостинського округу.

герб Володимирівка

СИМВОЛІКА ГЕРБА

Зображення колосків пшениці і соняшника - є ознакою сільськогосподарської направленості діяльностіі жителів сучасної території села з давніх часів.

Зображення яблуні - символізує розвинуте садівництво на території села.

Зображення дванадцяти восьмипроміневих зірок відображає факт входження земель сучасного  села до території Вольностей Війська Запорізького, та існування на його теренах «зимових» поселень козаків. З 1734 року сучасна територія села входила до складу Самарської, а з 1768 року до Орільської паланок Вольностей Війська Запорізького.

Срібний напис на картуші герба «1756» – символізує рік відновлення поселення на сучасній території села Володимирівка.

ОПИС ПРАПОРА

Прапор села Володимирівка являє собою квадратне трикольорове полотнище із співвідношенням сторін 1:1. Кольори та зображення на прапорі відтворено у відповідності до зображень і кольорів герба. Прапор села Володимирівка відповідно до рішення Наталинської сільської ради є прапором Володимирівського старостинського округу.

прапор Володимирівка

СИМВОЛІКА ПРАПОРА

Прапор створено з урахуванням історичної традиції. Пропорції прапора відповідають сучасним геральдичним вимогам, загальна композиція прапора гармонує з геральдичним рішенням побудови герба, а кольорові гами прапора з гербовими барвами.

СИМВОЛІКА КОЛЬОРІВ

Золотий (жовтий) – ознака  багатства, добробуту, сили, верховенства;

срібло (білий) – ознака чистоти, непорочності;

зелений – ознака достатку, волі, надії, радості;

червоний – ознака великодушності, мужності, відваги, сміливості;

синій (блактиний) –  ознака вірності, чесності, бездоганності.