РАК Наталія Миронівна – староста
Адреса: вул. Центральна, с. Піщанка, 63332
Телефон: (05744) 5 11 79
(05744) 5 21 18
СИМВОЛІКА СЕЛА ПІЩАНСЬКА КРАСНОГРАДСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ
Символіку села Піщанка розроблено Фроловим Костянтином Михайловичем і затверджено рішенням XXXV Піщанської сільської ради від 16.04.2009 року.
ОПИС ГЕРБА
Герб села Піщанка, відповідно до сучасних вимог,має форму іспанського щита, який вписано у золотий декоративний картуш, що увінчаний золотою короною із злакових колосів. Щит герба розділено білою роздвоєною стрічкою на 3 частини, з використанням 3 кольорів: зеленого, червоного та синього, де розташовані зображення:
- у 1-ому зеленому полі – стилізоване золоте зображення звонарні православної церкви;
- у 2-ому синьому полі – перехрестя татарської шаблі та козацької піки з гроною винограду із 6 срібними зірками;
- у 3-ому червоному полі – золоте зображення колосів пшениці із 6 срібними зірками;
В нижній частині картуша розміщено стрічку синього кольору з написом срібними літерами „село Піщанка Красноградського району”, а також напис срібними літерами «1731». На картуші розміщено стрічку синього кольору з написом срібними літерами «село Піщанка Красноградського району», так як герб села Піщанка - є гербом адміністративного центру старостинського округу і може бути використаним у якості герба села Новоселівка та селища Покровське, громади яких об’єднанні у Піщанський старостинський округ.
СИМВОЛІКА ГЕРБА
Біла роздвоєна хвиляста стрічка, що поділяє гербовий щит на 3 частини, символізує річку „Песчаную”, яка , нажаль, в наш час втратила своє функціональне значення. Але, ще 150 тисяч років тому, вздовж річки існували поселення. У 1731 році, при будівництві Більовської фортеці, з обох берегів річки будували свої домівки козаки і селяни, які отримали „вольності”.
Золоте зображення звонарні православної церкви символізує духовне багатство населення села Піщанка, відображає факт будівництва Свято Миколаївського Храму на теренах СРСР, під час жорстокої політики радянського уряду відносно релігії.
Зображення перехрестя татарської шаблі та козацької піки з гроною винограду – є елементом герба Донецького пікінерського полку. З 1764 – 1796 років село Піщанка входе до складу полку.
Золоте зображення колосів пшениці- є ознакою сільськогосподарської направленості регіону з давніх часів.
Зображення 12 срібних зіроквідображає факт входження земель Піщанської сільської ради до території Запорізької Січі, та існування на її теренах „зимових” поселень козаків. Землі сучасного села Піщанка були розташовані на північному кордоні Запорізької Січі.
Срібний напис на картуші герба „ 1731” – символізує рік заснування поселення Піщанка.
ОПИС ПРАПОРА
Прапор села Піщанка являє собою квадратне трикольорове полотнище із співвідношенням сторін 1:1. Кольори на прапорі відтворено у відповідності до зображеннякольорів герба села Піщанка.Прапор територіальних громад Піщанської сільської ради створено з урахуванням історичної традиції, він також є прапором села Піщанка – адміністративного центра сільської ради і може бути використаним у якості прапора селаНовоселівка та селища Покровське, громади яких об’єднанні у Піщанську сільську раду.
СИМВОЛІКА ПРАПОРА
Пропорції прапора села Піщанка відповідають сучасним геральдичним вимогам, загальна композиція прапора гармонує з геральдичним рішенням побудови герба села Піщанка, а кольорові гами прапора з гербовими барвами. Прапор села Піщанка створено з урахуванням історичної традиції.
ОПИС ШТАНДАРТА
Штандарт голови Піщанської сільської ради, являє собою чотирьохкольорове полотнище квадратної форми із співвідношенням сторін 1:1. Вертикальні смуги на штандарті розташовані у наступній послідовності: синя, біла, зелена, біла, червона. Кольорові смуги однакового розміру, співвідношення ширини білих смуги до кольорових, як 1: 3,5. У центрі штандарту розміщено герб села Піщанка.
СИМВОЛІКА ШТАНДАРТА
Загальна композиція штандарта гармонує з геральдичним рішенням побудови герба, а кольорові гами штандарта відповідають барвам прапору села Піщанка.
СИМВОЛІКА КОЛЬОРІВ
Золотий – ознака багатства, добробуту, сили, верховенства.
Срібло (білий) – ознака чистоти, непорочності.
Зелений – ознака достатку, волі, надії, радості.Червоний – ознака великодушності, мужності, відваги, сміливості.
Синій – ознака вірності, чесності, шляхетності, бездоганності.
Червоний – ознака великодушності, мужності, відваги, сміливості.