ШАТРАВКА Сергій Миколайович – староста

Адреса: вул. Миру, 48,с. Хрестище, 63311

Телефон: (05744) 91 440

Факс: (05744) 91 490

СИМВОЛІКА СЕЛА ХРЕСТИЩЕ КРАСНОГРАДСЬКОЇ ТЕРИТОРВАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

Символіку села Хрестище розроблено Фроловим Костянтином Михайловичем і затверджено рішенням XXІV Хрестищенської сільської ради від 19.12.2008 року.

ОПИС ГЕРБА

герб Хрестище

 

Герб села Хрестища, відповідно до сучасних вимог,має форму іспанського щита, який вписано у золотий декоративний картуш, увінчаний золотою короною зі злакового колосся. Щит герба розділено трибарвним, із використанням червоного, білого і зеленого кольорів, клиноподібним хрестом на 2 частини: зелену і червону, де розміщені:

  • у 1-му зеленому полі – 2 срібні зображення полум'я і 6 срібних восьмипроменевих зірок;
  • на 2-му червоному полі – 2 срібні зображення колосся пшениці та 6 срібних восьмипроменевих зірок.

В нижній частині картуша розміщено стрічку синього кольору з написом срібними літерами «село Хрестище Красноградського району», а також напис срібними літерами «1735». На картуші розміщено стрічку синього кольору з написом срібними літерами «село Хрестище Красноградського району», так як герб села Хрестище - є гербом адміністративного центру старостинського округу і може бути використаним у якості герба сіл:Першотравневе, Українка, Кобцівка, Оленівка, громади яких об’єднанні у Хрестищенський старостинський округ.

СИМВОЛІКА ГЕРБА

Зображення трикольорового клиноподібного хреста символізує перетин доріг, де в 1735 році базувався табір військ під керівництвом фельдмаршала Мініха. Крім того, клиноподібний хрест у ХVIII столітті був головною фігурою полотнищ військових прапорів і використовувався на прапорах армії Мініха, бійці якої і заснували село Хрестище.

Зображення срібного полум'я відображає факт виявлення на території Хрестищенської сільської ради одного з найбільших родовищ газу в Україні, обсягом близько 300 000 000 000 м3; срібних колосків пшениці - символ сільськогосподарської спрямованості регіону з давніх часів; 12 восьмипроменевих срібних зірок – факт входження сучасної території сільської ради до складу Запорізької Січі.

Срібний напис на картуші герба «1735» відображає рік заснування села Хрестище.

ОПИС ПРАПОРА

прапор Хрестище

Прапор села Хрестище - квадратне двокольорове полотнище з співвідношенням сторін 1:1. Кольори на прапорі відтворено у відповідності до зображеннякольорів герба села Хрестище. Прапор територіальних громад Хроестищенської сільської ради створено з урахуванням історичної традиції, він також є прапором села Хрестище – адміністративного центра сільської ради і може бути використаним у якості прапора сіл:Першотравневе, Українка, Кобцівка, Оленівка, громади яких об’єднанні у Хрестищенську сільську раду.

СИМВОЛІКА ПРАПОРА

Пропорції прапора відповідають сучасним геральдичним вимогам, загальна композиція прапора гармонує з геральдичним рішенням побудови герба села Хрестище, а кольорові гами прапора - з гербовими барвами. Прапор села Хрестище створено з урахуванням історичної традиції.

ОПИС ШТАНДАРТА

штандарт Хрестище

Штандарт голови Хрестищенської сільської ради - двокольорове полотнище прямокутної форми із співвідношенням сторін 1:1. Горизонтальні смуги на штан-дарті розташовані в наступній послідовності: верхня - зелена, нижня – червона. Кольорові смуги однакового розміру. У центрі штандарта розміщено трикольоровий клиноподібний хрест, а в центрі хреста - герб села Хрестище. Штандарт є офіційним символом і атрибутом влади голови сільської ради.

СИМВОЛІКА ШТАНДАРТА

Загальна композиція штандарта гармонує з геральдичним рішенням побудови герба, а кольорові гами штандарта відповідають барвам прапору села Хрестище.

СИМВОЛІКА КОЛЬОРІВ

Срібло (білий) – ознака чистоти, непорочності.

Зелений – ознака достатку, волі, надії, радості,

Червоний – ознака великодушності, мужності, відваги, сміливості.