Селище Сахновщина - адміністративний центр Сахновщинської територіальної громади

Суєцький Володимир Володимирович – голова

Яковенко Віталій Дмитрович – секретар

Адреса:  вул. Поштова, 3, смт. Сахновщина, Красноградського району, Харківської області, 64501

Телефон: 05762 31003

Електронна адреса:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Офіційний веб-сайт селищної ради: sahnovschina.gromada.org.ua

ГЕРБ САХНОВЩИНСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

Положенням про символіку Сахновщинської селищної територіальної громади та символіку селища Сахновщина, яке затверджено рішенням Сахновщинської селищної ради від 16.04.2021  року № 306-VIII затверджено в якості символіки Сахновщинської територіальної громади символіку ліквідованого Сахновщинського району.

Герб Сахновщинської територіальної громади як герб Сахновщинського району було затверджено 23 березня 2001 року рішенням сесії районної ради. Автор ідеї – Володимир Прокопійович Вакуленко, художник – Геннадій Володимирович Ковальчук.     

sahnovschskii rayon coa

 

ОПИС ГЕРБА

У центрі герба розташовано золотий колос пшениці, по краям кого йдуть колії блакитного кольору. Зерна пшеничного колосу одночасно відображають і залізничні шпали. У кольоровому рішенні геральдичний щит розділено на дві частини: малинового і блакитного кольорів, лінією горизонту із-за якої піднімається золоте сонце у вигляді зубчатої шестерні. На сонячному колі зображеного підкову. Логічним завершенням композиції \ золотий трьох листяний хрест.

СИМВОЛІКА ГЕРБА 

Так як підприємства територіальної громади мають аграрну направленість, то сільськогосподарська тематика є головною в елементах герба. Золотий колос пшениці в центрі герба – символ хлібного багатства краю, його спеціалізаціх на виращуванні зернових культур як у минулому та і в наш час. На почату ХХ століття Сахновщина була важливим пунктом  виробництва і вивозу зерна та іншої сільськогосподарської продукції у різні міста Російської Імперії і навіть за кордон. Одночасно  колос уявляє собою залізницю з коліями блакитного кольору, що відображає символ будівництва залізниці Костянтиноград - Лозова і виникнення з початку залізничної станції, а потім і селища Сахновщина. Розвиток сільськогосподарської промисловості на території громади відображено на гербі у вигляді зубчатої шестерні, яка по колу доповнює сонце – джерело життя, світла і тепла на Землі. Зображення підкови – символу вдачі і щастя, символізує світле майбутнє і процвітання територіальної громади. Наявність малинового кольору – ознака належності території до Вільностей Війська Запорізького. Вінчає герб золотий хрест – символ християнства, який символізує духовну єдність місцевих жителів. 

ПРАПОР  САХНОВШИНСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

прапор Сахнорвщина

ГЕРБ СЕЛИЩА  САХНОВЩИНА

Герб селища Сахновщина авторської роботи місцевого художника Миколи Івановича Неджери було затверджено рішенням виконавчого комітету Сахновщинської селищної ради 27 лютого 2001 року

sahnovschyna pos coa

ОПИС ТА СИМВОЛІКА ГЕРБА

Сахновщина – традиційна житниця, у 1975 році було введено до експлуатації елеватор міцністю у 77 тисяч тон зерна. Він став своєрідною візиткою селища. Тому саме стилізоване зображення елеватора зайняло центральну частину гербового щита. Його зображено у вигляді квітучої Сахновщини – гарної української дівчини з золотими руками, у білій сорочці з золотим орнаментом. За виразом художника, це українська Джаконда, яка вміє працювати, відпочивати і відроджувати українські традиції. Її золоті руки – це два шляхи, які символізують потоки зерна і достатку. Зверху – соняшник, стилізований в стилі українського орнаменту в якості символу сонця і процвітання.  

ПРАПОР СЕЛИЩА  САХНОВЩИНА

sahnovschyna pos fl