КОЛЄСНІК Любов Василівна – староста

Адреса: вул. Миронова, с. Петрівка, 63340

Телефон/факс: (05744) 94 516

СИМВОЛІКА СЕЛА ПЕТРІВКА НАТАЛИНСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

Символіку села Петрівка розроблено Фроловим Костянтином Михайловичем і затверджено рішенням Петрівської сільської ради від 14.07.2007 року. № 174.

ОПИС ГЕРБА

герб Петровки

Герб села Петрівка, відповідно до сучасних вимог,має форму іспанського щита, який вписано у золотий декоративний картуш, що увінчаний золотою короною із злакових колосів. Щит герба розділено срібними стрічками на 3 частини, з використанням 2 кольорів: жовтого та синього, де розташовані зображення:

  • у 1-ому жовтому полі – зображення Святого апостола Петра.
  • у 2-ому синьому полі – стилізоване золоте зображення злакових колосів;
  • у 3-ому синьому полі - перехрестя татарської шаблі та козацької піки з гроною винограду.

Зображення Святого апостола Петра виконано з використанням графічних комп’ютерних програм і на підставі іконописних зображень. В нижній частині картуша розташовано напис срібними літерами «1682». На картуші розміщено стрічку синього кольору з написом срібними літерами «село Петрівка Красноградського району», так як герб територіальних громад Петрівської сільської ради є гербом села Петрівка - адміністративного центра сільської ради і може бути використаним у якості герба селаЛип’янка та селища Балки, громади яких об’єднанні у Петрівську сільську раду.

СИМВОЛІКА ГЕРБА

Зображення Святого апостола Петра символізує історичний факт заснування села Петрівка на землях, що належали Запорізькій Січі. У 1674 році козаки Кальницького полку Брацлавщини, після тривалого протистояння з польським урядом, почали пошук, більш затишного місця для мешкання. У 1682 році частина козацьких сімей оселилась біля річки Берестової, де, за свідченням істориків, на той час, було дуже багато риби. Рибальство стає важливим засобом існування козацьких сімей. Своє поселення вони називають, на честь Святого апостола Петра, захисника рибалок, одного із найбільш шанованих християнських Святих серед козаків.

Зображення злакових колосів - є ознакою сільськогосподарської направленості регіону з давніх часів.

Зображення перехрестя татарської шаблі та козацької піки з гроною винограду – є елементом герба Донецького пікінерського полку. З 1764 – 1796 років село Петрівка входе до складу полку, в якості Іванівській сотні.

Срібний напис на картуші герба „1682” – символізує рік заснування села Петрівка.

ОПИС ПРАПОРА

прапор Петровки

Прапор села Петрівка являє собою квадратне двохкольорове полотнище із співвідношенням сторін 1:1. Кольори на прапорі села Петрівка відтворено у відповідності до зображення герба села Петрівка.Прапор територіальних громад Петрівської сільської ради створено з урахуванням історичної традиції, він також є прапором села Петрівка – адміністративного центра сільської ради і може бути використаним у якості прапора селаЛип’янка та селища Балки, громади яких об’єднанні у Петрівську сільську раду.

СИМВОЛІКА ПРАПОРА

Пропорції прапора села Петрівка відповідають сучасним геральдичним вимогам, загальна композиція прапора гармонує з геральдичним рішенням побудови герба села Петрівка, а кольорові гами прапора з гербовими барвами. Прапор села Петрівка створено з урахуванням історичної традиції.

ОПИС ШТАНДАРТА

штандарт ПетровкиШтандарт голови Петрівського сільського голови, являє собою двохкольорове полотнище квадратної форми із співвідношенням сторін 1:1, з трьома вертикальними смугами: синя, жовта, синя. У центрі штандарту розміщено герб села Петрівка.

СИМВОЛІКА ШТАНДАРТА

Загальна композиція штандарта гармонує з геральдичним рішенням побудови герба, а кольорові гами штандарта відповідають барвам прапору села Петрівка.

ІІІ. СИМВОЛІКА КОЛЬОРІВ

Золото (жовтий) - ознака багатства, добробуту, сили, верховенства.

Синій – ознака вірності, чесності, шляхетності, бездоганності.

Червоний – ознака великодушності, мужності, відваги, сміливості.