В усіх 24-х областях вже визначено координаторів офісів реформ з питань децентралізації та розвитку, основна задача яких — сприяння на регіональному рівні реформі місцевого самоврядування та територіальної організації влади. Цього тижня відібрані фахівці проходитимуть стажування у Києві.
«Ви перемогли у непростій конкурсній боротьбі. Ваші знання і досвід оцінені регіональними комісіями, Міністерством і міжнародними партнерами. На вас покладаються великі сподівання, а отже — і велика відповідальність. Навчання могло б бути значно тривалішим, можливо, більшості з вас потрібен період організації і адаптації, але часу на це немає. Попереду – велика робота, результати якої мають бути відчутні вже за місяць – два», — звернувся Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України В’ячеслав Негода до координаторів регіональних офісів під час заходу з нагоди відкриття їхнього навчання.
За інформацією Першого заступника Міністра, основними завданнями офісів реформ, є:
Сприяння процесу добровільного об’єднання територіальних громад;
Завершення роботи з перспективними планами формування територій громад областей;
Надання допомоги об’єднаним громадам з реалізації ними інфраструктурних та розвиткових проектів;
Збір та надання інформації про діяльність та бюджети об’єднаних громад для аналізу їхнього розвитку,
Активізація роботи зі співробітництва громад.
«На жаль, деякі важливі для процесу об’єднання громад питання, що потребують законодавчого врегулювання, усе ще не вдалося вирішити у Парламенті. Але реформа не зупиняється. Наше з вами основне завдання – вже до вересня допомогти громадам, що прагнуть об’єднання, підготуватися до перших виборів і провести їх ще цього року, щоб з наступного працювати у нових умовах і з новими можливостями», — підкреслив В’ячеслав Негода.
За його словами, також першочерговим і важливим завданням для координаторів офісів реформ є формування їх команд. «Офіси реформ, діяльність яких ви координуватимите, мають стати потужними командами експертів різних проектів, що діють в областях. Мета вашої спільної роботи – це не звіти і цифри, а реальне поліпшення умов життя людей у громадах», — сказав В’ячеслав Негода.
Довідка
Координатори регіональних офісів реформ з децентралізації та розвитку:
Олег Левченко — Вінницька область
Анатолій Пархом’юк — Волинська область
Олена Тертишна — Дніпропетровська область
Артем Вівдич — Донецька область
Василь Невмержицький — Житомирська область
Іван Дем’янчук — Закарпатська область
Олександр Свистун — Запорізька область
Руслан Панасюк — Івано-Франківська область
Роман Плугатор — Київська область
Олег Яременко — Кіровоградська область
Ігор Агібалов — Луганська область
Андрій Бринь — Львівська область
Валентин Бойко — Миколаївська область
Юлія Молодожен — Одеська область
Ірина Балибіна — Полтавська область
Руслан Сивий — Рівненська область
Олександр Хоруженко — Сумська область
Віктор Литвинчук — Тернопільська область
Діана Баринова — Харківська область
Оксана Сілюкова — Херсонська область
Сергій Яцковський — Хмельницька область
Сергій Слинько — Черкаська область
Тетяна Татарчук — Чернівецька область
Ірина Кудрик — Чернігівська область
Регіональні офіси реформ з децентралізації та розвитку формуються за ініціативи Мінрегіону і підтримки міжнародних партнерів-донорів. Передбачається, що офіси утворяться як юридичні особи для підтримки впровадження реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади, децентралізації повноважень органів виконавчої влади, реформування державної регіональної політики.
Діяльність регіональних офісів реформ повністю фінансуватиметься міжнародними організаціями та програмами/проектами допомоги, які співпрацюють з українським Урядом, серед яких: U-LEAD, Швейцарське агентство зі співробітництва та розвитку, інші.
Матеріал сайту Децентралізація влади