галацанПро попередні результати діяльності робочої групи з питань формування госпітальних округів під час зібрання представників місцевих рад Харківщини у Вовчанському районі розповів радник заступника голови ХОДА Олександр Галацан.

Головний акцент у своїй доповіді Олександр Галацан зробив на тому, що мережа районних лікарень скорочуватись не буде. А спеціально створена обласна робоча група пропонуватиме формування семи госпітальних округів на Харківщині.

Як наголосив президент Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області, голова обласної ради Сергій Чернов, «до 1 вересня область має змогу висловити свою позицію з цього питання. Пропозиції з районів, бачення обласних фахівців, депутатів, громадських діячів акумульовані робочою групою. Ми напрацьовуємо власну оптимальну модель, яка дозволить зберегти існуючу мережу і виконати головну вимогу реформи, яка полягає у поліпшенні медичного обслуговування. Наше завдання – вдосконалити лікарні: поліпшити обладнання та устаткування, зміцнити кадровий потенціал.

На найближчому пленарному засіданні буде запропоновано до розгляду оптимальний варіант формування госпітальних округів в регіоні».

Олександр Галацан зі свого боку закликав представників районів проводити на місцях роботу з підготовки програм стимулювання та заохочення лікарської діяльності. Цьогоріч, за його словами, скасовано обов’язковий розподіл лікарів після медичних вишів до сільської місцевості. Тож, без невідкладних заходів райони можуть залишитись без фахівців.

Джерело: http://www.oblrada.kharkov.ua