Місто Красноград - адміністративний центр Красноградської територіальної громади та Красноградського району

Кривенко Світлана Миколаївна – голова

Єніна Катерина Яківна – секретар

Адреса:  вул.Бєльовська, 94, м. Красноград, Харківської області 63304

Телефон:   (05744) 73207; (05744) 70264; (05744) 71499

Електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Офіційний веб-сайт міської ради: krasnograd-rada.gov.ua

 

СИМВОЛІКА МІСТА КРАСНОГРАД 

КРАСНОГРАДСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

         Герб міста Красноград розроблено Скринником Василем Васильовичем та затверджено рішенням виконавчого комітету Красноградської міської Ради народних депутатів № 524 від 14.08.1981 року.

На підставі листа Комісії державних нагород та геральдики від 25.05.2017 року          № 19-84/95, символіку міста Красноград як адміністративного центру Красноградської територіальної громади, до затвердження символіки територіальної громади, може бути використано у якості територіальної символіки Красноградської територіальної громади без прийняття додаткових рішень міською радою


krmr g

ОПИС ГЕРБА

Герб міста Красноград  має форму французького щита. Щит герба розділено золотими стрічками на  частини, з використанням трьох кольорів: зеленого, червоного, білого (срібного), де розташовані зображення:

у білому полі – напис золотими літерами «КРАСНОГРАД» та  блакитне полум’я;

поля червоного та зеленого кольорів, які  разом із золотими стрічками створюють стилізоване зображення колоса злакової рослини.

 

 

 

СИМВОЛІКА ГЕРБА

Стилізоване зображення злакового колосу- є ознакою сільськогосподарської направленості діяльності мешканців сучасної території міста Красноград з давніх часів.

Зображення блакитного (синього) полум’я – символізує газовидобувну промисловість, як основне джерело економічного розвитку міста Краснограда і добробуту його жителів.

 

ПРАПОР МІСТА КРАСНОГРАД

Прапор міста Красноград розроблено авторським колективом у складі: Скринник Наталії Василівни і Єніної Катерини Яківни та затверджено рішенням Красноградської міської ради № 183 від 12.09.2006 року

krmr p

 

ОПИС ПРАПОРА

Прапор міста Красноград являє собою полотнище зеленого кольору із співвідношенням сторін 2:3. У центрі прапора розташовано стилізоване зображення Бєльовської фортеці в якому розміщено герб міста. Прапор створено з урахуванням історичної традиції.

СИМВОЛІКА ПРАПОРА

Загальна композиція прапора гармонує з геральдичним рішенням побудови герба, а кольорові гами прапора відповідають  з гербовим барвам.

 

СИМВОЛІКА КОЛЬОРІВ

золотий (жовтий) – ознака - багатства, добробуту, сили, верховенства;

білий (срібло) – ознака чистоти, непорочності;

зелений – ознака достатку, волі, надії, радості;

червоний – ознака великодушності, мужності, відваги, сміливості;

синій (блакитний) – ознака вірності, чесності, бездоганності.

Піщанський старостинський округ Красноградської територіальної громади

Рак Наталія Миронівна – староста

Адреса: вул. Центральна, с. Піщанка, Красноградського району 63332

Телефон: (05744) 5 11 79

                 (05744) 5 21 18 

СИМВОЛІКА СЕЛА ПІЩАНКА ТА ПІЩАНСЬКОГО СТАРОСТИНСЬКОГО ОКРУГУ КРАСНОГРАДСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

Символіку села Піщанка розроблено Фроловим Костянтином Михайловичем і затверджено рішенням XXXV Піщанської сільської ради від 16.04.2009 року.

   

ОПИС ГЕРБА

Герб села Піщанка, відповідно до сучасних вимог, має форму іспанського щита, який вписано у золотий декоративний картуш, що увінчаний золотою короною із злакових колосів. Щит герба розділено білою роздвоєною стрічкою на 3 частини, з використанням 3 кольорів: зеленого, червоного та синього, де розташовані зображення:

  • у 1-ому зеленому полі – стилізоване золоте зображення звонарні православної церкви;
  • у 2-ому синьому полі – перехрестя татарської шаблі та козацької піки з гроною винограду із 6 срібними зірками;
  • у 3-ому червоному полі – золоте зображення колосів пшениці із 6 срібними зірками;

В нижній частині картушу розміщено стрічку синього кольору з написом срібними літерами «село Піщанка Красноградського району», а також напис срібними літерами «1731».  Герб  села  Піщанка  відповідно до рішення Красноградської міської ради є гербом Піщанського старостинського округу.

Герб  села Піщанка, відповідно до рішення Красноградської міської ради є гербом Піщанського старостинського округу.

герб Пiщанка

СИМВОЛІКА ГЕРБА

Біла роздвоєна хвиляста стрічкащо поділяє гербовий щит на 3 частинисимволізує річку Піщану, яка, нажаль, в наш час втратила своє функціональне значення. У 1731 році, при будівництві Бєльовської фортеці, з обох берегів річки будували свої домівки козаки і селяни, які отримали „вільності”.

Золоте зображення звонарні православної церкви символізує духовне багатство населення села Піщанка, відображає факт будівництва Свято Миколаївського Храму на теренах СРСР, під час жорстокої політики радянського уряду відносно релігії.

Зображення перехрестя татарської шаблі та козацької піки з гроною винограду – є елементом герба Донецького пікінерського полку. З 1764 року по 1796 рік село Піщанка входило до складу полку.

Золоте зображення колосів пшениці - є ознакою сільськогосподарської направленості Піщанського старостинського округу з давніх часів.

Зображення 12 срібних зірок відображає факт входження земель Піщанської сільської ради до території Запорізької Січі, та існування на її теренах „зимовників” поселень козаків. Землі сучасного села Піщанка були розташовані на північному кордоні Запорізької Січі.

Срібний напис на картуші герба „ 1731”  символізує рік заснування поселення Піщанка.

Прапор Піщанка

 

ОПИС ПРАПОРА

Прапор села Піщанка являє собою квадратне трикольорове полотнище із співвідношенням сторін 1:1. Кольори на прапорі відтворено у відповідності до зображеннякольорів герба села Піщанка. Прапор села Піщанка відповідно до рішення Красноградської міської ради є прапором Піщанського старостинського округу.

Прапор  села Піщанка, відповідно до рішення Красноградської міської ради є прапором Піщанського старостинського округу.

СИМВОЛІКА ПРАПОРА

Прапор створено з урахуванням історичної традиції, пропорції прапора відповідають сучасним геральдичним вимогам, загальна композиція прапора гармонує з геральдичним рішенням побудови герба, а кольорові гами прапора з гербовими барвами.

 СИМВОЛІКА КОЛЬОРІВ

Золотий – ознака багатства, добробуту, сили, верховенства.

Срібло (білий) – ознака чистоти, непорочності.

Зелений – ознака достатку, волі, надії, радості.

Червоний – ознака великодушності, мужності, відваги, сміливості.

Синій – ознака вірності, чесності, бездоганності.

Червоний – ознака великодушності, мужності, відваги, сміливості.

 

Хрестищенський старостинський округ Красноградської територіальної громади

Шатравка Сергій Миколайович – староста

Адреса: вул. Миру, 48, с. Хрестище, Красноградського району 63311

Телефон: (05744) 91 440

Факс: (05744) 91 490

СИМВОЛІКА СЕЛА ХРЕСТИЩЕ ТА ХРЕСТИЩЕНСЬКОГО СТАРОСТИНСЬКОГО ОКРУГУ КРАСНОГРАДСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

Символіку села Хрестище розроблено Фроловим Костянтином Михайловичем і затверджено рішенням XXІV Хрестищенської сільської ради від 19.12.2008 року.

ОПИС ГЕРБА

Герб села Хрестище, відповідно до сучасних вимог, має форму іспанського щита, який вписано у золотий декоративний картуш, увінчаний золотою короною зі злакового колосся. Щит герба розділено трибарвним клиноподібним хрестом, із використанням червоного, білого і зеленого кольорів,  на 2 частини -  зелену і червону, де розміщені:

  • у 1-му зеленому полі – 2 срібні зображення полум'я і 6 срібних восьмипроменевих зірок;
  • на 2-му червоному полі – 2 срібні зображення колосся пшениці та 6 срібних восьмипроменевих зірок.

В нижній частині картуша розміщено стрічку синього кольору з написом срібними літерами «село Хрестище Красноградського району», а також напис срібними літерами «1735».  Герб села Хрестище, відповідно до рішення Красноградської міської ради, є гербом  Хрестищенського старостинського округу.

герб Хрестище fill 200x235

СИМВОЛІКА ГЕРБА

Зображення трикольорового клиноподібного хреста символізує перетин доріг, де в 1735 році базувався табір військ під керівництвом фельдмаршала Карла Мініха. Крім того, клиноподібний хрест у ХVIII столітті був головною фігурою полотнищ військових прапорів і використовувався на прапорах армії під головуванням Карла Мініха, бійці якої і заснували село Хрестище.

Зображення срібного полум'я відображає факт виявлення на території Хрестищенської сільської ради одного з найбільших родовищ газу в Україні, обсягом близько 300 000 000 000 м3

Зображення срібних колосків пшениці  символізує сільськогосподарську спрямованість діяльності населення Хрестищенського старостинського округу  з давніх часів.

Зображення 12 восьмипроменевих срібних зірок символізує факт входження сучасної території старостинського округу до складу Запорізької Січі.

Срібний напис на картуші герба «1735»   відображає рік заснування села Хрестище.

 

ОПИС ПРАПОРА

Прапор села Хрестище - квадратне двокольорове полотнище з співвідношенням сторін 1:1. Кольори на прапорі відтворено у відповідності до зображення кольорів герба села Хрестище. Відповідно до рішення Красноградської міської ради прапор села Хрестище є прапором Хрестищенського старостинського округу.

прапор Хрестище fill 200x198

СИМВОЛІКА ПРАПОРА

Пропорції прапора відповідають сучасним геральдичним вимогам, загальна композиція прапора гармонує з геральдичним рішенням побудови герба, а кольорові гами прапора - з гербовими барвами. Прапор створено з урахуванням історичної традиції.

        СИМВОЛІКА КОЛЬОРІВ

Срібло (білий) – ознака чистоти, непорочності.

Зелений – ознака достатку, волі, надії, радості,

Червоний – ознака великодушності, мужності, відваги, сміливості.

 

Миколо - Комишуватський старостинський округ Красноградської територіальної громади

 Староста – Вітер Ольга Василівна

Адреса: вул. Українська, 1, с. Миколо-Комишувата, 63310

Телефон/факс: (05744) 96 135

Електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

СИМВОЛІКА СЕЛА МИКОЛО-КОМИШУВАТА ТА МИКОЛО-КОМИШУВАТСЬКОГО СТАРОСТИНСЬКОГО ОКРУГУ КРАСНОГРАДСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

Символіку села Миколо-Комишувата розроблено авторським колективом у складі: Фролова Дмитра Костянтиновича і Луньова Сергія Миколайовича та затверджено рішенням Миколо-Комишуватської сільської ради № 187 від 10.09.2009 року.

ОПИС ГЕРБА

Герб села Миколо-Комишувата відповідно до сучасних вимог має форму іспанського щита, який вписано у золотий декоративний картуш, що увінчаний золотою короною із злакових колосків. Щит герба має поле синього кольору, де з верхнього правого кута (лівого від глядача), по колу відходять 3 рівнопропорційних жовтих смуги, вужчі на початку і ширші по краях, що є відображенням сонця та його променів. В центральній частині розміщено зображення лелеки, очерету та соняшнику. В нижній частині картуша розташовано напис срібними літерами «1716». На картуші розміщено стрічку синього кольору з написом срібними літерами «село Миколо-Комишувата Красноградського району».

Відповідно до рішення Красноградської міської ради герб села Миколо-Комишувата  є гербом Миколо-Комишуватського  старостинського округу.

герб М Комишувата

СИМВОЛІКА ГЕРБА

Мальовничий сюжет герба села Миколо-Комишувата відображає природне багатство і красу краю, сільськогосподарську направленість діяльності жителів сучасної території сільської ради з давніх часів.

Срібний напис на картущі герба «1716» – символізує рік заснування хутора Нікольського на сучасній території Миколо-Комишуватського старостинського округу, яка на той час входила до складу Валківської сотні Харківського слобідського полку.

 

ОПИС ПРАПОРА

Прапор села Миколо-Комишувата являє собою двокольорове полотнище із співвідношенням сторін 1:1. Кольори та зображення на прапорі відтворено у відповідності до зображень і кольорів герба села Миколо-Комишувата. Прапор села Миколо-Комишувата створено з урахуванням історичних традицій, відповідно до рішення Красноградської міської ради він також є прапором Миколо-Комишуватського старостинського округу.

прапор М Комишувата

СИМВОЛІКА ПРАПОРА

Пропорції прапора ради відповідають сучасним геральдичним вимогам, загальна композиція прапора гармонує з геральдичним рішенням побудови герба, а кольорові гами прапора з гербовими барвами.

СИМВОЛІКА КОЛЬОРІВ

золотий (жовтий) – ознака  багатства, добробуту, сили, верховенства;

срібло (білий) – ознака чистоти, непорочності;

зелений – ознака достатку, волі, надії, радості;

червоний – ознака великодушності, мужності, відваги, сміливості;

чорний – ознака обережності, мудрості та постійності;

синій (блакитний) –  ознака вірності, чесності, бездоганності.

 

Кирилівський старостинський округ Красноградської територіальної громади

Нерушенко Тетяна Євгеніївна – староста

Адреса: вул. Центральна, с. Кирилівка, Красноградського району 63320

Телефон: (05744) 96 440

Електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

СИМВОЛІКА СЕЛА КИРИЛІВКА ТА КИРИЛІВСЬКОГО СТАРОСТИНСЬКОГО ОКРУГУ КРАСНОГРАДСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

Символіку села Кирилівка розроблено Скринником Василем Васильовичем і затверджено рішенням XII cесії Кирилівської сільської ради V скликання від 24.04.2007 року.

ОПИС ГЕРБА

Герб села Кирилівка відповідно до сучасних вимог, має форму іспанського щита, який вписано у жовтий декоративний картуш, що увінчаний стилізованою короною із злакових колосків. Щит герба розділено на 2 частини срібною хвилястою стрічкою, з використанням 2 кольорів - зеленого та синього, де розташовані зображення:

у 1-ому зеленому полі – млина;

у 2-ому червоному полі – гілки калини.

Герб  села Кирилівка відповідно до рішення Красноградської міської ради є гербом Кирилівського старостинського округу.

герб Кирилівка

СИМВОЛІКА ГЕРБА

Зображення млина - є ознакою сільськогосподарської направленості діяльності мешканців сучасної території Кирилівського старостинського округу з давніх часів.

Стилізоване зображення калини - є символом України та символізує факт заснування козаками адміністративного центру Кирилівського старостинського округу - села Кирилівки на землях Запорізької Січі. У 1674 році козаки Кальницького полку Брацлавщини, після тривалого протистояння з польським урядом, почали пошук більш затишного місця для проживання. У 1682 році частина козацьких сімей оселилась біля річки Берестової.

Срібна хвиляста стрічка є стилізованим відображенням річки Берестова.

 

ОПИС ПРАПОРА

Прапор села Кирилівка відповідно до рішення Красноградської міської ради Кирилівського старостинського округу являє собою квадратне трикольорове полотнище із співвідношенням сторін 1:1. Кольори та зображення на прапорі відтворено у відповідності до зображень і кольорів герба.

Прапор  села Кирилівка відповідно до рішення Красноградської міської ради є прапором Кирилівського старостинського округу.

прапор Кирилівка

 

 СИМВОЛІКА ПРАПОРА

Пропорції прапора відповідають сучасним геральдичним вимогам, загальна композиція прапора гармонує з геральдичним рішенням побудови герба, а кольорові гами прапора з гербовими барвами. Прапор створено з урахуванням історичної традиції.

 

СИМВОЛІКА КОЛЬОРІВ

Золотий (жовтий) – ознака  багатства, добробуту, сили, верховенства;

срібло (білий) – ознака чистоти, непорочності;

зелений – ознака достатку, волі, надії, радості;

червоний – ознака великодушності, мужності, відваги, сміливості;

синій (блакитний) –  ознака вірності, чесності,  бездоганності.

 

Зорянський старостинський округ Красноградської територіальної громади

Кузьменко Олександр Іванович – староста

Адреса: вул. Молодіжна, с. Зоряне, Красноградського району 63330

Телефон:  (05744) 92 638

          факс (05744) 92 614

Електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

СИМВОЛІКА СЕЛА ЗОРЯНЕ ТА ЗОРЯНСЬКОГО СТАРОСТИНСИЬКОГО ОКРУГУ КРАСНОГРАДСЬКОЇ ТЕРИТОРАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

Символіку села Зоряне (колишня назва Ленінка) розроблено Фроловим Дмитром Костянтиновичем і затверджено рішенням Ленінської сільської ради № 347 від 29.09.2009

ОПИС ГЕРБА

Герб села Зоряне, відповідно до сучасних вимог, має форму іспанського щита,  який  вписано у золотий декоративний картуш, що увінчаний золотою короною із злакових колосків. Щит герба має поле синього кольору, де розташовані зображення: семи золотих колосків, дванадцяти золотих восьмипроміневих зірок та козацького хреста.

В нижній частині картуша розташовано  напис  срібними літерами «1734». На картуші розміщено: стрічку синього кольору з написом срібними літерами «село Зоряне Красноградського району». Герб  села Зоряне, відповідно до рішення Красноградської міської ради є гербом Зорянського старостинського округу.

 герб Зоряне fill 200x275

СИМВОЛІКА ГЕРБА

Зображення семи колосків пшениці є ознакою сільськогосподарської діяльностті жителів сучасної території старостинського округу з давніх часів, відображають працьовитість і єдність народу та є символом родючості української землі.

Зображення дванадцяти зірок  означають факт входження земель Зорянського старостинського округу до території Вольностей Війська Запорізького, та існування на її теренах „зимовників” - поселень козаків.

Зображення козацького хреста, який у XVIII сторіччі використовувався у якості символу Полтавського і Хорольського козацького полків, а також використовувався на хоругвах Війська Запорізького відображає факт відновлення поселень на сучасній території Зорянського старостинського округу: села Тишенківка - сім’ями козаків Полтавського полку; села Зоряне (до 1943 року – село Хоральське, з 1943 до 2016 року - село Ленінка) - сім’ями козаків Хорольського полку, села Вишневе (до 1922 року – хутір Десята Балка, до 2016 року - село Чапаєво) - сім’ями козаків Запорізької Січі.

Срібний напис на картущі герба «1734» – символізує рік відновлення поселень на сучасній території Зорянського старостинського округу.

 ОПИС ПРАПОРА

Прапор села Зоряне, відповідно до рішення Красноградської міської ради є прапором Зорянського старостинського округу, і являє собою синє полотнище із співвідношенням сторін 1:1. Кольори та зображення на прапорі відтворено у відповідності до зображень і кольорів герба села Зоряне. Прапор створено з урахуванням історичних традицій.

Прапор  села Зоряне відповідно до рішення Красноградської міської ради є прапором Зорянського старостинського округу.

прапор Зоряне

     

СИМВОЛІКА ПРАПОРА

Загальна композиція прапора гармонує з геральдичним рішенням побудови герба, а колірні гами прапора з гербовим забарвленням. Пропорції прапора відповідають сучасним геральдичним вимогам.,

 

СИМВОЛІКА КОЛЬОРІВ

золотий (жовтий) – ознака багатства, добробуту, сили, верховенства;

синій (блакитний) –  ознака вірності, чесності,  бездоганності.

 

Іванівський старостинський округ Красноградської територіальної громади

Місцеві ради

ШУЛЬГІНА Людмила Михайлівна –староста

Адреса: вул. Центральна, с. Іванівське, Красноградського району 63322

Телефон: (05744) 95 486

Факс: (05744) 95 431

Електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

СИМВОЛІКА СЕЛА ІВАНІВСЬКЕ ТА ІВАНІВСЬКОГО СТАРОСТИНСЬКОГО ОКРУГУ КРАСНОГРАДСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

Символіку села Іванівське розроблено Фроловим Костянтином Михайловичем і затверджено рішенням Октябрської сільської ради від 30.03.2009 року.

ОПИС ГЕРБА

Герб села Іванівське, відповідно до сучасних вимог, має форму іспанського щита, який вписано у золотий декоративний картуш, що увінчаний золотою короною із злакових колосків. В центральній частині щита розміщено стилізоване золоте зображення фортеці Святого Іоанна. в центрі якої на чорному фоні розташовано стилізоване зображення церкви Пресвятої Богородиці. Щит герба розділено срібним перевернутим вилоподібним хрестом на 3 частини, з використанням 2 кольорів: зеленого та червоного, де розташовані зображення:

  • у 1-ому зеленому полі – трьох восьмипроміневих золотих зіркок;
  • у 2-ому зеленому полі – трьох восьмипроміневих золотих зірок;
  • у 3-ому червоному полі – шести восьмипроміневих золотих зірок.

В нижній частині картуша розташовано напис срібними літерами «1731» та розміщено стрічку синього кольору з написом срібними літерами -  «село Іванівське Красноградського району».  Відповідно до рішення Красноградської міської ради, герб села Іванівське є гербом Іванівського старостинського округу. 

герб Iванiвс ке fill 193x266

СИМВОЛІКА ГЕРБА

Стилізоване золоте зображення фортеці Святого Іоанна відображає факт будівництва і існування у складі Української оборонної лінії, фортеці Святого Іоанна, під захистом якої вздовж Муравського шляху виникли поселення однодворців Бєльовського полку та «охочі» поселення українських козаків.

Золоте зображення церкви Пресвятої Богородиці відображає факт будівництва дерев’яної церкви у 1765 році в селі Берестовенька, купол та дзвіницю якої після значного руйнування пожежею у 1907 році було відновлено у 1912 році за кошти місцевих жителів. Насьогодні діюча церква Пресвятої Богородиці являєтьс історичною пам’яткою культурної спадщини, одним із  центрів  Православ'я, а також духовним осередком Іванівського  старостинського округу, зокрема і всієї Красноградської територіальної громади взагалі.

Зображення срібного перевернутого вилоподібного хреста відображає річку Берестову та її  притоку- річку Берестовенька. Зображення дванадцяти золотих восьмипроміневих зірок відображає факт входження земель сучасної території Іванівського старостинського округу до території Вольностей Війська Запорізького, та існування на її теренах «зимових» поселень козаків.

Срібний напис на картуші герба «1731»  відображає рік будівництва фортеці Святого Іоанна і відновлення поселень на сучасній території Іванівського старостинського округу.

 ОПИС ПРАПОРА

Прапор села Іванівське відповідно до рішення Красноградської міської ради є прапором  Іванівського старостинського округу і являє собою квадратне трьохкольорове полотнище із співвідношенням сторін 1:1. Кольори та зображення на прапорі відтворено у відповідності до зображень і кольорів герба села Іванівське та Іванівського старостинського округу.

прапор Іванівське

 

СИМВОЛІКА ПРАПОРА

Прапор створено з урахуванням історичних традицій. Пропорції прапора відповідають сучасним геральдичним вимогам, загальна композиція прапора гармонує з геральдичним рішенням побудови герба, а кольорові гами прапора відповідають барвам герба.

 

СИМВОЛІКА КОЛЬОРІВ

золотий (жовтий) – ознака багатства, добробуту, сили, верховенства;

срібло (білий) – ознака чистоти, непорочності;

зелений – ознака достатку, волі, надії, радості;

червоний – ознака великодушності, мужності, відваги, сміливості;

чорний – ознака обережності та мудрості.