650x480 toHeight 100 images djmediatools 022.jpg.78Під егідою Української асоціації районних та обласних рад у малій залі Будинку сьогодні відбулася фахова майстерня для голів районних рад Харківщини. Участь в обговоренні проблемних питань створення об’єднаних територіальних громад взяли також працівники виконавчого апарату обласної ради.

Присутніх від імені президента Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області, голови облради  Сергія Чернова привітав виконавчий директор Асоціації Микола Тітов.

«Наш форум спрямований на якомога ширше інформування для фахової роботи на місцях. Аби ви могли  готувати людей для отримання в недалекому майбутньому значних повноважень щодо управління територіями.

Ми постійно вивчаємо закордонний досвід і пройдений до нас шлях. Тож, маємо  визначити, що  найбільш ефективно спрацює у нас», - зазначив Микола Тітов. 

«Нам треба зважено провести добровільне об’єднання: не поспішати, але й не стояти осторонь. Саме від нас сьогодні залежить, як швидко зможемо здійснити реформи, які не потребують внесення змін до Конституції. 

Хоча, безумовно, говорити про децентралізацію у повній мірі зможемо лише тоді, коли Верховна Рада знайде триста голосів і проголосує зміни до Конституції України», - вважає перший віце-президент – виконавчий директор Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області, депутат обласної ради Микола Тітов.

Голови районних рад обговорили нормативно-правові аспекти реформування; поточний стан справ в ОТГ; перспективи зміни адміністративно-територіального устрою України.

Під час засідання поміж іншого йшлося про фінансове забезпечення реформ з державного бюджету. Зокрема, зазначалося, що для підтримки сталого розвитку регіонів у державному бюджеті України цьогоріч передбачено 9 млрд грн:

- інфраструктурна субвенція – 1,5 млрд грн;
- субвенція на соціально-економічний розвиток – 4 млрд грн;
-кошти ДФРР – 3, 5 мрд грн. Особливістю цього року є те, що 30%  коштів мають спрямовуватися на три напрямки (по 10% на кожен): розвиток спортивної інфраструктури; енергоефективність державних та комунальних навчальних, а також медичних закладів; розбудову мережі сервісних центрів надання адмінпослуг.

Джерело: http://www.oblrada.kharkov.ua/