Надрукувати
Новини
241775948 1120337148496504 9220707460024315653 n
Шановні працівники газопромислового
управління «Шебелинкагазвидобування» АТ «УКРГАЗВИДОБУВАННЯ»!
Сердечно вітаю вас з визначним ювілеєм – 65-річчям від дня створення та Днем працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості України.
Відкриття Шебелинського газоконденсатного родовища у 50-х роках минулого століття стало резонансною подією на всьому європейському континенті. Перші два десятиріччя експлуатації родовище за запасами і рівнем видобутку газу було найбільшим в Європі. Постачання шебелинського газу промисловим підприємствам докорінно змінило якісні й кількісні показники в металургії, хімічній промисловості, машинобудуванні, промисловості будівельних матеріалів та енергетиці.
Експлуатація унікального в Європі родовища стала викликом для науковців, зумовила створення наукових основ розроблення газоконденсатних родовищ, технології їх розбурювання, експлуатації свердловин, а також підготовляння природного газу до транспортування на далекі відстані.
Освоєння Шебелинського газоконденсатного родовища нерозривно пов’язане з розвитком газотранспортної системи України. Спорудження магістральних газопроводів з Шебелинки дало можливість з’єднати два газовидобувні регіони, що стало важливим етапом створення єдиної системи газопостачання країни. Надалі її розвиток був пов’язаний з уведенням в дію трансконтинентальних газопроводів «Союз», «Прогрес», «Уренгой – Помари – Ужгород», що зробило Україну великою транзитною державою, створило умови для будівництва газопроводів місцевого значення та подальшої широкої газифікації країни. Ці події були справді унікальними і епохальними не тільки для України, а й для всього колишнього Радянського Союзу та Європи.
З розвитком Шебелинки Україна стала однією з провідних газовидобувних держав Європи, а газова промисловість – самостійною галуззю у паливно-енергетичному комплексі нашої держави.
Тисячі інженерів та робітників своєю жертовною працею протягом десятиліть створювали комфорт і благополуччя для мільйонів родин, у найважчі для країни роки все зробили для того, аби газова галузь не лише не піддалася руйнації, а стала справжнім донором народного господарства, забезпечивши стабільне газопостачання промисловості та населення саме завдяки власному видобутку природного газу.
Тому у переддень професійного свята від імені депутатського корпусу Красноградської районної ради щиро вітаю працівників газопромислового Управління «Шебелинкагазвидобування» із 65-річчям від дня заснування, а також з Днем працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості України.
Щиро бажаю вам і вашим родинам міцного здоров’я, миру, благополуччя, подальших професійних звершень в ім’я процвітання незалежної України та добробуту її народу!
З повагою, голова
Красноградської районної ради Володимир ПТИШНИК