Боровська Віолета Павлівна – сільський голова

Факс: (05744) 7 68 18

СИМВОЛІКА ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД НАТАЛИНСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ

nsr gОПИС ГЕРБА

Герб територіальних громад Наталинської сільської ради, відповідно до сучасних вимог,має форму іспанського щита, який вписано у золотий декоративний картуш, що увінчаний золотою короною із злакових колосів. Щит герба розділено срібним салтиром на 4 частини, з використанням 4 кольорів: білого, зеленого, червоного та синього, де розташовані зображення:

• у 1-ому білому полі – Наталії Дмитрівни Черткової  з маленькою копією «Ноєва Ковчега», складовим елементом родового герба Черткових;
  • у 2-ому зеленому полі – золотого перехрестя шабель та жезла Гермеса із шістьма восьмипроміневими золотими зірками.
  • у 3-ому червоному полі – срібних колосів пшениці із серпом та шістьма срібними восьмипроміневими зірками;
  • у 4-у синьому полі  - срібного зображення бурової вишки обрамованого лавровими гілками.

Зображення Наталії Дмитрівни Черткової  виконано з використання графічних комп’ютерних програм на підставі історичних джерел та спогадів сучасників. Зображення обличчя умовне, будь яке співподання зовнішності випадкове. В нижній частині картуша розташовано напис срібними літерами «1777». На картуші розміщено стрічку синього кольору з написом срібними літерами «село Наталине Красноградського району», так як герб територіальних громад Наталинської сільської ради є гербом села Наталине - адміністративного центра сільської ради і може бути використаним у якості герба села Улянівка, громаду якого об’єднанно у Наталинську сільську раду.

СИМВОЛІКА ГЕРБА

Зображення Наталії Дмитрівни Черткової відображає історичний факт заснування поселення на землях, які раніш належали до Вольностей Війська Запорізького. Після ліквідації Запорізької Січі у 1775 році було створено Азовську губернію з адміністративним центром в Бєльовській фортеці, генерал губернатором було призначено графа Черткова В.О. У 1776 році Василь Олексійович переїздить до Бєльовської фортеці зі своєю родиною. З призначенням, граф отримав у власність 16 тисяч дисятин землі. Частину земель - територію сучасної Наталинської сільської ради, граф подарував дружині і вже у 1777 році Наталія Дмитрівна Черткова (Семічова) засновула поселення на своїх землях, якому дала своє ім’я. Турботлива і енергійна графиня піклувалася про своє містечко і його мешканців до 1787 року. У 1787 році, з приїздом імператриці Катерини ІІ, граф Чертков отримав подяку за заслуги і Саратовську губернію в управління, але в наслідок інтриг графа Потьомкіна, Харківське намісництво і свої землі сім’я Черткових залишає і переїжджає до Вороніжа. В історичних джерелах село Наталине у 1780-1781 роках згадується, як містечко Наталинськ.

Зображення дванадцяти восьмипроміневих зірок відображає факт входження земель сучасної території Наталинської сільської ради до території Вольностей Війська Запорізького, та існування на її теренах «зимових» поселень козаків. З 1734 року сучасна територія Наталинської сільської ради входила до складу Самарської а пізніші Орельської паланок Вольностей Війська Запорізького.

Зображення перехрестя шабель та жезла Гермеса із шістьма восьмипроміневими зірками – відображає факт входження земель сучасної території Наталинської сільської ради до території Вольностей Війська Запорізького, та існування на її теренах «зимових» поселень козаків, де вони окрім занять сільським господарством, займалися торгівлею, завдяки проходженню давнього торгового «Муравського шляху».

Зображення колосів пшениці та серпа із шістьма восьмипроміневими зірками - є ознакою сільськогосподарської направленості діяльностіі мешканців сучасної території сільської ради з давніх часів.

Срібне зображення бурової вишки обрамоване гілками лавру – символізує газовидобувну промисловість, як основне джерело економічного розвитку населених пунктів Наталинської сільської ради і добробуту їх жителів.

Срібний напис на картуші герба „1777” – символізує рік заснування села Наталине.

nsr pОПИС ПРАПОРА

Прапор територіальних громад Наталинської сільської ради являє собою квадратне трикольорове полотнище із співвідношенням сторін 1:1. Кольори і розташування смуг на прапорі відтворено у відповідності до зображення родового герба Черткових – засновників поселення на території Наталинської сільської ради. З нижнього правого кута (лівого від глядача), по колу відходять 5 рівнопропорційних смуг, вужчі на початку і ширші по краях, із послідовністю кольорів: червоний, зелений, білий, зелений, червоний. Кожна кольорова смуга відділена одна від іншої золотою стрічкою. Прапор територіальних громад Наталинської сільської ради створено з урахуванням історичних традицій, він також є прапором села Наталине – адміністративного центра сільської ради і може бути використаним у якості прапора села Ульянівка, громада якого входить до складу Наталинської сільської ради.

СИМВОЛІКА ПРАПОРА

Пропорції прапора територіальних громад Наталинської сільської ради відповідають сучасним геральдичним вимогам, загальна композиція прапора гармонує з геральдичним рішенням побудови герба територіальних громад Наталинської сільської ради, а кольорові гами прапора з гербовими барвами.

nsr sОПИС ШТАНДАРТА

Штандарт голови Наталинської сільської ради, являє собою трьохкольорове  полотнище квадратної форми із співвідношенням сторін 1:1. Вертикальні смуги на штандарті розташовані у наступній послідовності: зелена, біла, чнрвона. Всі смуги однакового розміру. У центрі штандарту розміщено герб територіальних громад Наталинської сільської ради.

СИМВОЛІКА ШТАНДАРТА

Загальна композиція штандарта гармонує з геральдичним рішенням побудови герба, а кольорові гами штандарта відповідають барвам прапору територіальних громад Наталинської сільської ради.

СИМВОЛІКА КОЛЬОРІВ

золотий (жовтий) – ознака - багатства, добробуту, сили, верховенства;

срібло (білий) – ознака чистоти, непорочності;

зелений – ознака достатку, волі, надії, радості;

червоний – ознака великодушності, мужності, відваги, сміливості;

синій (блакитний) –  ознака вірності, чесності, шляхетності, бездоганності.